Siła przebaczenia

Film przedstawia fragmenty niektórych filmów Net for God, które przekazują to samo przesłanie: przebaczenie jest siłą, która wyzwala.

O filmie:

Te filmy Net For God dały nam przywilej spotkania ze świadkami wiary, przyjaciółmi Chrystusa. Każdy z nich, na swój sposób, poprzez dar swojego życia dla Chrystusa, ukazał nam, że wobec przemocy i nienawiści przebaczenie jest siłą, która wyzwala, która pozwala na zaistnienie braterstwa ponad zranieniami historii.

Świadkowie ci, poprzez wybór dialogu w miłości i prawdzie, przynieśli prawdziwą nadzieję dla świata.

Prezentowany film "Siła przebaczenia" przybliża fragmenty trzech poprzednich filmów Net for God

Seminarzyści z Buta – miejscowości na południu Burundi   Net For God Seminarzyści z Buta – miejscowości na południu Burundi MĘCZENNICY ZA BRATERSTWO W Burundi

Ten fragment jest świadectwem czterdziestu młodych seminarzystów z Buta – miejscowości na południu Burundi – którzy 30 kwietnia 1997, wczesnym rankiem, giną pod ciosami ślepej przemocy ! Ci młodzi woleli umrzeć razem, niż być posłusznymi wobec nieprzyjaciół, którzy nakazali im rozdzielenie się na grupy według przynależności do Hutu lub Tutsi. Ci, ktorzy ocaleli świadczą, że z ust wielu umierających słyszeli tą samą modlitwę: ‘Przebacz im, Panie, bo nie wiedzą, co czynią.’ Za cenę życia ci młodzi pokazali, że możliwe jest braterstwo pomiędzy plemionami, dając w ten sposób początek prawdziwej nadziei dla tego kraju. Poprzez ducha solidarności, który zwycięża przemoc i nienawiść, wybrali wierność ideałowi braterstwa zbudowanego wspólnie w dialogu i modlitwie, w czasie długich miesięcy jeszcze przed atakiem; to owoc pracy dla jedności ojca Zachariasza Bukuru, rektora seminarium w Buta w tamtym okresie.

Lytta Basset, przez 17 lat pastor w Kościele Ewangelickim w Genewie, obecnie pisarz i profesor teologii, zaprasza nas w tym filmie do wejścia na drogę pokoju, uzdrowienia i wewnętrznej wolności, czerpiąc natchnienie z Jezusa z Nazaretu.   Net for God Lytta Basset, przez 17 lat pastor w Kościele Ewangelickim w Genewie, obecnie pisarz i profesor teologii, zaprasza nas w tym filmie do wejścia na drogę pokoju, uzdrowienia i wewnętrznej wolności, czerpiąc natchnienie z Jezusa z Nazaretu. UZDROWIENIE WEWNĘTRZNE Z Lyttą Basset

Ta praca na rzecz jedności i pokoju w naszych Kościołach i w świecie może się dokonać jedynie, jeśli przeżyjemy ją najpierw w sobie samych. Lytta Basset, przez 17 lat pastor Kościoła protestanckiego Genewy, dzisiaj pisarka i profesor teologii w Szwajcarii, zaprasza nas do pójścia drogą pokoju, uzdrowienia i wolności wewnętrznej, biorąc wzór z Jezusa z Nazaretu.

Komentuje ona przypowieść opowiadaną przez Jezusa o ‘niezastąpionej owcy!’ Idzie on szukać i ratować owcę zabłąkaną, zagubiona: tą część głęboko ukrytą, zranioną w nas samych. To tam spotkamy Chrystusa! Jest On u boku zranionej istoty, którą jesteśmy, uzdrawia nas i umożliwia wewnętrzną jedność naszej osoby.

Hrant Dink   Net For God Hrant Dink Hrant Dink – MIŁOŚĆ I PRAWDA SPOTKAJĄ SIĘ ZE SOBĄ!

Ten fragment filmu jest opowieścią o powołaniu wyjątkowego człowieka, Hranta Dinka. Armeński dziennikarz, obywatel turecki, założyciel tygodnika ‘Agos’, przez całe swoje życie walczy o wolność wypowiedzi, sumienia, i w obronie praw człowieka. Dla Hranta Dinka, nie istnieje sprawiedliwość bez prawdy, ani prawda bez sprawiedliwości. Kocha swój naród armeński, kocha też Turcję. Jego celem jest obrona ‘Życia razem’. Uważa, że wszyscy mieszkańcy Turcji, to znaczy Turcy, Kurdowie, Grecy, Armeńczycy, Żydzi i inni, mają te same prawa. Dla Hranta, owo ‘życie razem’ wymaga prawdziwego wysiłku, ma swoją cenę, cenę lekcji udzielonych nam przez doświadczenia przeszłości, naszej akceptacji na konfrontację z prawdą naszej historii. Staje się obrońcą obowiązku pamięci i pojednania turecko-armeńskiego. Wierzy w ten dialog, w jego konieczność, jego pilność.

«« | « | 1 | 2 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie