Chrystus na deptaku

Każdy z uczestników otrzymał zapaloną świecę z napisem: Bóg jest.

Po raz pierwszy spotkali się nie w katedrze, ale na placu przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Przyjechali z różnych stron diecezji. Było ich trzy i pół tysiąca. – Celem tego spotkania była ewangelizacja, dlatego wyszliśmy na ulicę, żeby swoją postawą, modlitwą, śpiewem i tańcem świadczyć o Chrystusie - mówi ks. Maciej Będziński, jeden z organizatorów Apelu. Przyjechał z Garbatki-Letniska z grupą młodzieży, gdzie jest wikariuszem. Wśród nich była Ola z KSM. – Jest wspaniale. Czujemy wspólnotę – zapewnia. – Zabraliśmy ze sobą grupkę młodszych kolegów i koleżanek. Chcemy im to wszystko pokazać, by przekonali się, że warto włączać się w działalność naszego stowarzyszenia.

Apel Młodych rozpoczęła wspólna zabawa i koncert „Nieziemskie granie”. Zagrał i zaśpiewał stuosobowy zespół, który do tego występu przygotowywał się na profesjonalnych warsztatach muzycznych. Kierowali nim księża Bartłomiej Wink i Andrzej Zarzycki. Koncert dała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Vox Cordium z Przysuchy. Wystąpili soliści. Krótki spektakl przygotowała młodzież z „Arki”. – Atmosfera jest wspaniała. Wszyscy świetnie się bawią – potwierdza Paulina ze szkolnego wolontariatu.

Śpiewy i tańce przeplatane były świadectwami i krótkimi konferencjami przybliżającymi prawdę, że Bóg jest. – Te spotkania dają nam okazję do tego, by nie tylko wzmacniać wspólnotę między nami, ale też pogłębić więź z Chrystusem i poczuć Jego obecność także tu, na ulicy, w środku miasta – mówi Tomek Grabski z Wierzbicy.

Ponadtrzygodzinne spotkanie minęło nie wiadomo kiedy. Prowadzący umiejętnie wyciszyli nastrój, gdy przyszedł moment na adorację. Najpierw wolontariusze rozdali wszystkim zapalone świece z hasłem przewodnim Apelu „Bóg jest”. Jak zapowiadali organizatorzy, zapraszając na Apel na Facebooku, nawiązywało ono do słów Benedykta XVI, wy powiedzianych po polsku do uczestników tegorocznych Światowych Dni Młodzieży: „Nasze modlitewne spotkanie przenika obecność Chrystusa. Pewni Jego miłości zbliżcie się do Niego płomieniem waszej wiary. On was napełni swoim życiem”.

Najświętszy Sakrament przyniesiono z katedry przez park im. T. Kościuszki. Asyście towarzyszyli Rycerze Kolumba z pochodniami. Rozpoczęła się wspólna modlitwa, której przewodniczył bp Henryk Tomasik. Pasterz pobłogosławił klęczący na placu tłum i wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski. W tym momencie zaplanowany program miał się zakończyć. Ale młodzież chciała inaczej. Radosne wołania o bis sprawiły, że znów rozległy się śpiewy, a piosenki porwały wszystkich do tańca.

– Każde spotkanie młodych ludzi jest wielką wartością. A spotkanie młodych ludzi, którzy chcą wyznać wiarę modlitwą, śpiewem, swoją obecnością – jest wielkim skarbem – powiedział bp Tomasik. – Pragnę złożyć wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przygotowali to piękne spotkanie. Dziękuję szczególnie duszpasterzom, którzy umożliwili młodzieży przybycie. Dziękuję także siostrom zakonnym, nauczycielom, wychowawcom, katechetom. Gromadzenie młodych ludzi wokół Chrystusa to wielki skarb, ale jednocześnie zadanie.

 

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie