Chleb już nam nie smakuje

W ciągu niemal dwóch dekad spożycie pieczywa w Polsce spadło o ponad 40 proc. i nadal będzie się kurczyć - informuje "Rzeczpospolita" na podstawie najnowszego raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Wynika z niego, że w tym roku w polskich gospodarstwach domowych spożycie pieczywa w przeliczeniu na jedną osobę wynieść może ok. 54 kg i będzie o niemal 43 kg mniejsze niż w 1993 r. Kolejne lata nie przyniosą ożywienia - uważają cytowani przez gazetę eksperci.

Zdania na temat przyczyn kryzysu branży piekarniczej w Polsce są podzielone. M.in. zdaniem niektórych ekspertów kluczowe są wysokie ceny pieczywa.

«« | « | 1 | » | »»
 • prolajfik
  11.10.2011 12:31
  To nie tak, że pieczywo jest drogie. Pieczywo po prostu jest niesmaczne! Sama chemia - po to by jak najtańszym kosztem wyprodukować i sprzedać jak najwięcej. Trudno jest trafić na pyszny chlebek, upieczony tak jak trzeba.
 • mama
  12.10.2011 09:31
  U coraz większej ilości osob jest wykrywana celiakia, u niektorych ukryta celiakia, zas u innych bardzo silna alergia na gluten. W Polsce nie ma ani jednej piekarni ,ktora produkuje pieczywo bezglutenowe, ani jednej!!! Ludzie sami pieką chleby w domach.
  Ludziom smakuje chleb, po prostu ze wzgledow zdrowotnych rezygnują z zakupu chleba i pieką go sami w domu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie