Rekolekcje Nie musisz być idealnym, aby być świętym. 6-8 maja 2022 w Loretto 60 km od Warszawy

Rekolekcje Nie musisz być idealnym, aby być świętym. 6-8 maja 2022 w Loretto 60 km od Warszawy
6 Maja 18:00
Loretto koło Wyszkowa Siostry Loretanki i ks. Michał Pierzchała

Słyszysz „święty” i co? Może myślisz to na pewno nie dla mnie albo, że niebo to za wysokie progi? Rozwój duchowy nie polega na perfekcjonistycznej wspinaczce, ale na schodzeniu w głąb siebie, aby spotkać Boga. Często możemy mieć wyobrażenie, że rozwinąć się duchowo to znaczy wspinać się, osiągać więcej, im szybciej i więcej tym lepiej… Może nie raz zastanawiasz się czy trzeba dać sobie niezły wycisk także ten duchowy, modlitewny, aby zasłużyć na niebo. Rekolekcje w leśnym Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Tymczasem rozwój duchowy chrześcijanina nie polega jedynie na pomnażaniu wiedzy i rozwoju intelektu, spędzaniu całych dni w kościele, albo zdobywaniu kolejnych kompetencji jak w korporacjach, nie chodzi nawet o przekraczanie siebie i udowadnianiu sobie czegoś, ale na schodzeniu w głąb siebie i odkrywaniu ukrytego źródła Bożej obecności w nas. Droga do świętości polega między innymi na stopniowym zostawianiu swoich idealistycznych wizji, po to aby rozwinąć skrzydła, aby przestać być zamaskowanym wojownikiem, a stać się bezbronnym dzieckiem w czułych ramionach Miłosiernego Boga.

Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania: co to znaczy być świętym? Do czego zaprasza mnie Pan Bóg i jak chrześcijaństwo rozumie rozwój duchowy? To te rekolekcje mogą stać się pomocą w poszukiwaniu odpowiedzi.

Ks. Michał Pierzchała to młody ksiądz Archidiecezji Częstochowskiej. Obecnie doktorant w Sekcji Teologii Moralnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie, gdzie przygotowuje swój doktorat na temat przekazu wiary w rodzinach. Ksiądz Michał jest rekolekcjonistą, spowiednikiem, związany z Domowym Kościołem Ruchu Światło-Życie. Interesuje się teologią i psychologią, lubi podróże i spotkania z ludźmi :).

Rekolekcje rozpoczynamy w piątek o godz. 18.00 do niedzieli godz. 15.00

W programie konferencje, modlitwa Słowem Bożym, Eucharystia, adoracja, możliwość rozmowy i spowiedzi świętej.

Zgłoszenia i informacje centrum@loretto.pl tel. 510 099 949

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama