Wystawa „Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię”

Wystawa „Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię”
6 Marca 08:00
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3, wej B Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury,

Katolickie Centrum Kultury zaprasza na kolejną wystawę historyczną pt. "Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię".

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Wystawa elementarna została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Centrala w Warszawie. Przedstawia najistotniejsze informacje o polskim wkładzie w pierwsze strategiczne zwycięstwo alianckie w II wojnie światowej.

Wystawa "Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię":

Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek (na przeciwko Kaplicy)

Ekspozycja: od 06.03.2023 r. do 05.05.2023 r., wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20


Podobnie jak w przypadku wystawy elementarnej poświęconej powstaniu warszawskiemu, wszystkie użyte w projekcie fotografie monochromatyczne zostały poddane procesowi cyfrowej koloryzacji. Została ona wykonana przez Mikołaja Kaczmarka – laureata złotej oraz srebrnej nagrody „BohaterON” w 2019 r.

Oryginalne fotografie zaczerpnięto ze zbiorów m.in. Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Ośrodka KARTA. A także z Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz kolekcji prywatnych.

Wystawa eksponuje m.im. fenomen Dywizjonu 303 „Warszawskiego”, który Kontynuował tradycje III Dywizjonu Myśliwskiego 1 Pułku Lotniczego w Warszawie oraz 7 Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki. Dywizjon 303 stał się jedną z najlepszych jednostek całej bitwy, a jego dokonania dawały nadzieję i otuchę rodakom w okupowanej Polsce.

Więcej informacji na: www.dobremiejsce.org

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama