„Najlepszy” – film i spotkanie z Jerzym Górskim

„Najlepszy” – film i spotkanie z Jerzym Górskim
1 Lipca 17:30
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Dobre Miejsce, Klub Sportowy Polskie Himalaje im. Wandy Rutkiewicz

Serdecznie zapraszamy na pokaz filmu "Najlepszy" i spotkanie z bohaterem, tej opartej na faktach historii - Jerzym Górskim.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

"Najlepszy" - pokaz filmu i spotkanie z bohaterem, opartej na faktach historii - Jerzym Górskim.

Data: 1.07.2023 r.
-o godz.: 17:30-19:00 spotkanie z Jerzym Górskim, rozmowę poprowadzi Janusz Kalinowski, dziennikarz, psycholog i osoba, która podała mu pomocną dłoń. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.
- o godz. 20:00 rozpocznie się projekcja filmu "Najlepszy" w reżyserii Łukasza Palkowskiego z gwiazdorską obsadą (Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna Próchniak, Arkadiusz Jakubik, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Tomasz Kot, Janusz Gajos).


Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B Bilety - w cenie 15/18 zł dostępne on-line na https://app.evenea.pl/event/jerzygorski/ oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Wokół spotkania z Jerzym Górskim:

W młodości biegał, gdy goniła go milicja po włamaniu do apteki. Pierwsze, obowiązkowe, w Monarze 1700 metrów, pokonał na ogromnym głodzie narkotykowym. Szybko jednak znalazł sobie nowy nałóg. Miłość do sportu rosła w nim, jak na drożdżach. Dzięki bieganiu z każdym dniem stawał się mocniejszy. Słabość stawała się siłą. Choć życie rzucało mu kłody pod nogi, to i tak za każdym razem potrafił udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze.

"Najlepszy" to historia o niezwykłej, kilkunastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater książki i filmu podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu), zdobywając tytuł mistrza świata.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie