Zwiedzanie Kompleksu Pokamedulskiego na Bielanach #2

Zwiedzanie Kompleksu Pokamedulskiego na Bielanach #2
28 Lipca 12:30
Parafia Bł. E. Detkensa, Las Bielański, Dewajtis 3 Paweł Cichocki

Zwiedzanie Kompleksu Pokamedulskiego na Bielanach. Zapraszamy na zwiedzanie kompleksu Pokamedulskiego z historykiem Pawłem Cichockim – nauczycielem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. ks. R. Archutowskiego!

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Data:28.07.2023 r. - godz. 12:30
Miejsce zbiórki: Warszawa, Dewajtis 3, wejście E (naprzeciwko Kościoła Pokamedulskiego
Bilety: wstęp wolny z bezpłatnymi wejściówkami:
https://app.evenea.pl/event/836867-141/

W te wakacje, nadarzy się niepowtarzalna okazja, by nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć wiele wartościowych, ciekawych informacji o historii klasztoru Kamedułów na Warszawskich Bielanach!

Zespół klasztorny oo. Kamedułów znajduje się na Górze Polkowej, zwanej Królewską w Lesie Bielańskim. To miejsce, do którego z chęcią przybywały takie osobistości, jak: Władysław IV, Jan Kazimierz, Michał Korybut Wiśniowiecki czy Jan III Sobieski...

Tu swoje rekolekcje w 1919 r. odprawiał nuncjusz Papieski Achilles Ratti – późniejszy papież Pius XI.

W skład zachowanych zabudowań wchodzą: Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, budynek dawnego Domu Zgromadzenia Księży Marianów z zawartymi w nim reliktami klasztornej oficyny kuchennej i gospodarczej oraz kompleks 13 eremów, które stanowią oś kompozycyjną zespołu.

Podczas zwiedzania zobaczymy: Kamedulską Izbę Pamięci, Skarbiec, Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Podziemia Kamedulskie.

www.dobremiejsce.org

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie