Film o rodzinie Ulmów „Historia jednej zbrodni”

Film o rodzinie Ulmów „Historia jednej zbrodni”
22 Października 16:00
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. B Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury, Akademia Katolicka w Warszawie

Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce oraz Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają na pierwszy w nowym sezonie kulturalnym pokaz filmowy z cyklu kina dyskusyjnego "Forum Filmów Nie-Zwyczajnych". Spotkanie filmowe tradycyjnie poprowadzi o. dr Marek Kotyński CSsR, filmoznawca, teolog duchowości oraz wykładowca AKW.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Tym razem zaprezentujemy nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa. Opowiada on przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować dwie żydowskie rodziny. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące...

Data: 22.10.2023 r., godz. 16:00

Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B

Bilety - w cenie 15/18 zł dostępne on-line na www.dobremiejsce.org oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Reżyser dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów, przeprowadził szereg rozmów. Podążył także powojennym tropem odpowiedzialnych za mord... Dzięki temu widz z przerażającym zdumieniem odkrywa prawdę, że sprawcy tej okrutnej zbrodni nie ponieśli za nią kary. Zaś żandarm, który wydał wyrok na Ulmów i przeprowadził ich egzekucję, przez lata cieszył się szacunkiem i uznaniem w Niemczech.

Więcej informacji na: www.dobremiejsce.org

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie