JAK SIĘ MODLIĆ, BY SKORZYSTAĆ Z ODPUSTÓW? – KS. DR HAB. TOMASZ JAKUBIAK, PROF. AKW – DZIEŃ SKUPIENIA

JAK SIĘ MODLIĆ, BY SKORZYSTAĆ Z ODPUSTÓW? – KS. DR HAB. TOMASZ JAKUBIAK, PROF. AKW – DZIEŃ SKUPIENIA
21 Października 10:00
Dobry Zakątek, Słowackiego 8, Konstancin-Jeziorna Fundacja Dobry Zakątek

Jak się modlić, by skorzystać z odpustów? Jak czerpać ze Mszy świętej? – na te pytania odpowie nam ks. dr hab. Tomasz Jakubiak. Zapraszamy na dzień skupienia w ramach Konstancińskiej Szkoły Modlitwy.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

"Często wykonujemy czynności, z którymi związana jest możliwość uzyskania odpustu, np. modlimy się lub nawiedzamy miejsca święte. Niestety, wiele osób nie wypełnia właściwie warunków koniecznych do uzyskania odpustu lub w ogóle nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. W czasie spotkania przybliżona zostanie problematyka odpustów, aby nie marnować szans na otrzymanie tych szczególnych łask, które są w zasięgu naszej ręki. Łask, które możemy otrzymać dla siebie lub dla swoich bliskich zmarłych.
Podczas spotkania poruszony zostanie również temat ofiarowania Mszy świętej. Wyjaśnione zostanie, w jakich intencjach może być sprawowana Msza święta oraz czy sprawowanie Mszy świętej przez kapłana w jakiejś intencji pozbawia uczestniczących w niej wiernych darów związanych z Eucharystią."

Harmonogram dnia skupienia:
10:00 – modlitwa wprowadzająca
10:30 – I konferencja
11:30 – przerwa kawowa
12:00 – spowiedź
13:00 – Msza Święta z homilią
14:00 – przerwa obiadowa
15:00 – II konferencja + modlitwa
16:30 – adoracja w ciszy
17:00 – zakończenie dnia skupienia

Ks. Tomasz Jakubiak – ksiądz katolicki, doktor habilitowany nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego, profesor Akademii Katolickiej w Warszawie, redaktor tematyczny tekstów z nauk prawnych czasopisma „Warszawskie Studia Teologiczne” zakwalifikowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do programu „Wsparcie dla czasopism naukowych”.

OBOWIĄZUJE BEZPŁATNA REJESTRACJA – POBIERZ WEJŚCIÓWKĘ NA STRONIE WWW.DOBRYZAKATEK.ORG

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie