Wernisaż wystawy malarstwa Honoraty Wojczyńskiej pt. "Człowiek wewnątrz i na zewnątrz"

Wernisaż wystawy malarstwa Honoraty Wojczyńskiej pt. "Człowiek wewnątrz i na zewnątrz"
18 Maja 19:00
Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Honoraty Wojczyńskiej pt. "Człowiek wewnątrz i na zewnątrz". Ta sztuka odkrywa głębiny człowieczeństwa.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...


Miejsce: Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A, Galeria Krużganek
Bilety: Wstęp wolny, codziennie w godz. 8-20:00
Data Ekspozycji: od 2024-05-18
Wernisaż: 18.05.2024 r., o godz. 19:00
*Wernisaż wpisuje się w plan wydarzenia - Noc Muzeów na Bielanach

O WYSTAWIE:
Sztuki piękne nie są znudzone, poznawaniem Boga i człowieka. Sztuka poszukuje ich Obu, wytrwale wypatruje wzrokiem swoich dwóch Miłości. Bo czyż Człowiek nie jest obrazem Boga. Nie istnieje nic bardziej harmonijnego, jak ludzkie ciało, zdolne wyrazić ducha, powołane, by wyrażać miłość. Ma w sobie ciepło i daje ciepło, posiada zapach i kolor, potrafi być gładkie i szorstkie, wilgotne i suche, twarde i miękkie. Potrafi się zmieniać i poruszać, pchane wewnętrzna siłą. Opisuje i ukrywa emocje i uczucia, w nim zapisane są nawet te słowa, które wypowiadamy poprzez nie, jednak jakby milcząc...
A gdyby chciało się wyrazić w malarstwie, ludzkie uczucia i poruszenia same w sobie, omijając ciało, za pomocą nieokreślonych kształtów, abstrakcji, to jakby wyglądały?
Na wystawie zaprezentuję człowieka w dwóch odsłonach: w jego ciele i w emocjonalnych stanach zapisanych w owym ciele oraz poprzez nieokreśloność. Choć abstrakcje wyrażają również idee, to jednak podświadomie malarz chcąc niechcąc, ulokuje w nich swój wewnętrzny, podświadomy świat.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie