Letnia Szkoła Biblijna – Edycja VIII, temat: PSALMY

Letnia Szkoła Biblijna – Edycja VIII, temat: PSALMY
8 Lipca 09:00
Klasztor oo. Dominikanów, ul Dominikańska 14, Ustroń - Hermanice Klasztor oo. Dominikanów w Ustroniu

W tym roku podczas wykładów VIII edycji będziemy zajmować się interpretacją wybranych psalmów. Początkowe będą poświęcone kwestiom wstępnym, ze szczególnym naciskiem położonym na środki poetyckie/retoryczne, które wykorzystuje poezja hebrajska (w szczególności psalmy) oraz zagadnieniu gatunków psalmów. W drugiej, obszerniejszej części wykładu zajmiemy się interpretacją wybranych psalmów, częściowo w formie wykładowej, a częściowo w formie seminaryjno-ćwiczeniowej.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Plan zajęć (20h lekcyjnych):
9:00-11:00 – poranne zajęcia (z przerwą kawową 15 min),
19:00-21:00 – wieczorne zajęcia (z przerwą 15 min).

Koszty uczestnictwa dla osób uczestniczących stacjonarnie:
– 230 zł za całość wykładów,
– dobrowolna ofiara za pojedyncze wejście na wykład.

Koszty uczestnictwa on-line:
– dobrowolna ofiara (osobom zapisanym prześlemy link do transmisji).

Zapisy: szkola.ustron@dominikanie.pl

Uczestnictwo on-line odbywa się poprzez kanał Youtube. Wszystkie wykłady są nagrywane i każdy uczestnik może w przypadku braku możliwości uczestniczenia odtworzyć wykład lub pobrać go na swoje urządzenie. Osoby uczestniczące stacjonarnie otrzymują również dostęp on-line do wszystkich wykładów.

o. dr Jakub Bluj OP – urodzony w Warszawie (1980 r.), dominikanin (od 2002 r.); po studiach w Krakowie, odbył specjalistyczne studia biblijne w Rzymie w Papieskim Instytucie Biblijnym (2011-2015, licencjat nauk biblijnych na temat Ps 88) oraz Jerozolimie w École biblique et archéologique française de Jérusalem (2015-2022, doktorat nauk biblijnych) i Metzu we Francji na Université de Lorraine (2017-2022, doktorat z nauk teologicznych). Jego praca doktorska poświęcona została porównaniu różnych wersji językowych (hebrajskiej, greckiej i syryjskiej) Księgi Syracha. Wykładowca egzegezy Starego Testamentu i języka hebrajskiego w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów w Krakowie oraz dyrektor Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii (www.dsft.dominikanie.pl) w Krakowie.

Szczegóły: https://hermanice.dominikanie.pl/kontakt/letnia-szkola-biblijna/

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie