NAMYSŁOWSCY play NAMYSŁOWSKI to pierwszy, wspólny projekt rodzeństwa Namysłowskich – Mary Rumi i Jacka Namysłowskiego.
Repertuar koncertu to utwory z albumów: Kalatówki ‘22 i Depressed Lady.
Wśród piosenek znajdziemy utwory Zbigniewa Namysłowskiego, z tekstami różnych autorów, w tym: Wojciecha Młynarskiego (Kocham się w poecie), Agnieszki Osieckiej (Wyszłam z domu, nie wróciłam), Jana Wołka (Zmęczona miłość) i Ryszarda Grońskiego (Sprzedaj mnie wiatrowi), jak również autorskie kompozycje Mary Rumi oraz Jacka Namysłowskiego.
Cały repertuar został zaaranżowany przez Jacka Namysłowskiego.
Album Depressed Lady został nominowany do nagrody Fryderyk 2023 (kat. Fonograficzny Debiut Roku Jazz).
Wykonawcy:
Mary Rumi – wokal
Jacek Namysłowski – puzon, sopranino, flet
Piotr Andrzejewski – piano
Michał Rutkowski – kontrabas
Paweł Dobrowolski – perkusja
Mary Rumi – wokalistka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka kompozycji oraz opracowań muzycznych dla licznych spektakli teatralnych oraz słuchowisk radiowych. Uczestniczyła w niezliczonej ilości koncertów, nagrań, spektakli czy warsztatów muzycznych w Polsce i na całym świecie. Współzałożyła i była członkinią takich zespołów, jak: Hoboud (reprezentant EXPO 2015 w Mediolanie, laureat III Folkowego Fonogramu Roku 2009 i III miejsca na Festiwalu Nowa Tradycja 2009), MaryGoRound, Kaszebe - Ola Walickieg czy PAMARUNA. Od 2007 r. jest niezastąpionym wokalem kobiecym zespołu muzyki celtyckiej SHANNON, z którym zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i na świecie oraz wydała cztery albumy. W latach 2017 – 2019 Mary Rumi wraz z Imranem Azizem Mianem i Kamilem Rogińskim współtworzyli projekt Ambasady RP w Islamabadzie “Polska–Pakistan. Muzyka bez granic”, czego owocem jest album “Hamara Muzyka”, z kilkunastoma warmińskimi pieśniami, opracowanymi przez Mary Rumi. W 2020 roku zrealizowała Stypendium MKiDN "Kultura w Sieci" – prezentując cykl audio-video, pod nazwą "Melodie Warmii i Mazur – subiektywna selekcja pieśni". W 2022 roku powróciła do swoich jazzowych korzeni, wydając debiutancki album jazzowy "Depressed Lady". W 2023 roku została nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku.
Jacek Namysłowski – czołowy polski puzonista jazzowy i sekcyjny, kompozytor, aranżer. Absolwent (z wyróżnieniem) Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Z autorskim kwintetem, na początku lat dwutysięcznych zdobył I nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, a także II miejsce na „Pomorskiej Jesieni Jazzowej”. Występował na wielu festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in. Red Sea Jazz Festival, North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest, Padova Jazz Festival, Debrecen JazzNapok, Lamantin Jazz Festival, Belfast Jazz Festival, Jazz Jam, Jazz na Hrade, Jazz Rally, Jazz nad Odrą, Jazz Jamboree, Jazz Na Starówce, Jazztopad, Sopot Molo Jazz Festival, Złota Tarka, Festival Solidarity of Arts. Uczestniczył w wyjątkowym koncercie big-bandu pod kierownictwem światowej sławy kompozytorki i aranżerki, zdobywczyni nagrody Grammy – Marią Schneider i kolejnym pod kierownictwem Chucka Mangione. Brał udział w nagraniu licznych płyt, m.in. "Times Get Changed" Dominika Bukowskiego, "Spirit Of The Time" Jerzego Małka, a także Zbigniewa Namysłowskiego: "Standards", "Assymetry", "Jazz At Prague Castle”, "Nice & Easy" oraz najnowszej „Polish Jazz - Yes!” (2016). W roku 2015 był nominowany do nagrody Fryderyk w dwóch kategoriach – Jazzowy Debiut Roku oraz Jazzowa Płyta Roku, za album „Moderate Haste” zrealizowany w autorskim Quintecie. W listopadzie 2023 roku, z okazji 25-lecia pracy artystycznej, wydał swój drugi album “Kalatówki ‘22”.
Na koncert zaprasza Burmistrz Grzegorz Pietruczuk, Rada oraz Zarząd Dzielnicy Bielany.
Patroni medialni: Jazz Forum, JazzPress, Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce
DATA: 17 października g. 19.00
MIEJSCE:Podziemia Kamedulskie ul. Dewajtis 3
BILETY: Wstęp wolny - decyduje kolejność wejścia