Aby zmienić wielkość tekstu na stronie, przytrzymaj ctrl (na komputerach MAC - cmd) i wciśnij klawisz "+" aż do uzyskania pożądanego efektu.
Aby zmniejszyć - użyj klawisza "-". By wrócić do stanu początkowego, przytrzymaj ctrl (na MAC - cmd) i wciśnij "0".
Coraz nowe kraje UE otwierają granice dla pracowników z Polski. Od momentu wejścia do Wspólnoty Europejskiej wolne etaty czekają na Polaków w Anglii, Irlandii i Szwecji. W ostatnim tygodniu swoje rynki pracy otworzyły także Hiszpania i Portugalia.
więcej z tego numeru »
Tam, na Zachodzie, prawie w ogóle nie ma księży, zwłaszcza młodych – opowiada większość osób wracających z wakacyjnych wojaży. Chyba każdy słyszał takie opinie.
Misyjna Agencja Fides zgromadziła informacje o 25 katolikach (w tym jednym biskupie, kapłanach i świeckich) zamordowanych w ubiegłym roku na misjach w różnych regionach świata.
Jeszcze trwa karnawał, jeszcze huczne ostatki przed nami, na całym świecie właśnie rozpoczynają się najgłośniejsze karnawałowe parady i festiwale, a okładka „Gościa” kieruje myśli ku tematyce wielkopostnej i pasyjnej.
Jedyną grupą, która pogodziła się z faktem, że najistotniejsze dla niej wartości są wyśmiewane, w wielu krajach europejskich są chrześcijanie – pisze we wstępnym artykule „Lekarstwo dla Europy” Tomasz P. Terlikowski.
Źle się stało, że niektóre czasopisma zachodnioeuropejskie opublikowały karykatury proroka Mahometa. Źle się stało, że niedobre wzory powtórzyła „Rzeczpospolita”. Nikomu nie wolno obrażać niczyich uczuć religijnych. A wyśmiewanie się z proroka Mahometa dla muzułmanów jest obraźliwe.
W pierwszej wersji okładka tego numeru „Gościa” miała nawiązywać do encykliki Benedykta XVI „Bóg jest miłością”. Po katastrofie w Katowicach okładka, co zrozumiałe, musiała zostać zmieniona.
Austriacki cesarz Józef II, poirytowany „bezczynnością” zakonów, nakazał w 1782 roku zamknięcie 700 klasztorów. Zakonnicom i zakonnikom nakazał, by zajęli się szkolnictwem i opieką szpitalną.
Dramat podziału jest największym skandalem w Kościele. My, chrześcijanie trzeciego tysiąclecia, jesteśmy spadkobiercami podziałów, które dokonywały się niejednokrotnie w bardzo odległej przeszłości.
Coraz więcej młodych ludzi przyjeżdża co roku latem na krakowski Kazimierz, by uczestniczyć w Festiwalu Kultury Żydowskiej. Przyciągają ich tam niezwykła muzyka i sztuka żydowska, oryginalna kuchnia, specyficzna filozofia życiowa Żydów, jednym słowem ich odmienność.
...zanim dzban się rozbije u źródła...
Czyli pisany po śląsku blog o baśniach, legendach, animacjach...
...nie martwię się o losy Kościoła.
...poezji trzeba. W czasach, gdy wcale jej nie trzeba?
O proroctwach, które były i o tym, co tam w świecie słychać ostatnio...
A powiem ci, kim jesteś.
Osoba zwierzęca, osoba ludzka, dusza roślinna...
Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.Zmień ustawienia lub wypróbuj inną przeglądarkę.