Hitler i Hugo przed sądem

Przed sądem we Florencji stanęli w poniedziałek... Adolfo Hitler i Victor Hugo - takie nazwiska oskarżonych, pochodzących z Peru, znalazły się jednego dnia na wokandzie.

Apaza Quispe Adolfo Hitler, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko 40-letniego imigranta z Peru, odpowiada za spowodowanie w 2009 roku wypadku pod wpływem alkoholu. Jego adwokat Massimo Batacchi, cytowany przez lokalną prasę powiedział o swym kliencie: "Nie mam pojęcia, czemu się tak nazywa. Mieszka we Włoszech od dłuższego czasu".

Hitler nie pójdzie najprawdopodobniej do więzienia; jego obrońca zabiega o to, aby odbył on karę pracując społecznie.

A jednocześnie, jak zauważają media, tuż przed Adolfo Hitlerem w tym samym sądzie we Florencji stawił się tego samego dnia oskarżony o drobne przestępstwo Campos Lucana Victor Hugo. Imiennik wielkiego francuskiego pisarza jest również Peruwiańczykiem.

Pod wrażeniem oryginalnych nazwisk podsądnych, którzy do nich trafili, są pracownicy florenckiego sądu. Obaj oskarżeni wrócą tam w najbliższych dniach na kolejne rozprawy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie