Samozwańcze czarownice

Dwie samozwańcze czarownice zatrzymano wczoraj w Rumunii pod zarzutem szantaży i wymuszeń. Wśród ofiar owych pań jest gwiazda TV, a być może również inne osoby publiczne.

Rzecznik policji Christian Ciocan powiedział, że obie czarownice - Melissa i Vanessa - oferowały prominentom pomoc w przezwyciężaniu trudności w pracy i w miłości, a także ochronę przed klątwami. Początkowo żądały za swe usługi niewielkich sum, ale gdy już uzależniły od siebie swe ofiary, ceny zaczynały szybko rosnąć.

Ciocan ujawnił, że jedna z ofiar przekazała czarownicom ponad 450 tys. euro w gotówce i w nieruchomościach w zamian za ochronę przed klątwami. Gwiazda TV Oana Zavoranu przyznała publicznie, że to właśnie ona była tą ofiarą.

Czarownice praktykowały wudu, składały ofiary ze zwierząt na cmentarzach i nad rzekami, twierdząc, że ochroni to Zavoranu przed jej matką i teściami, tzn. ludźmi, którzy jakoby rzucili na nią klątwę.

Melissa i Vanessa przedstawiają inną wersję wydarzeń. Twierdzą, że Zavoranu chce się na nich zemścić, ponieważ prosiła je o rzucenie na jej matkę klątwy mającej ją zabić, a tymczasem matka nadal żyje.

Rumuńskie media wśród ofiar obu czarownic wymieniają także byłą żonę biznesmena Cristi Borcei, współwłaściciela bukareszteńskiego klubu piłkarskiego Dinamo, ale odmówiła ona wypowiedzi w tej sprawie.

Według rzecznika policji, gdy ofiary przestawały czarownicom płacić, te groziły im rzuceniem klątwy bądź ujawnieniem szczegółów z życia prywatnego.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie