USA: Dają prezenty swoim czworonogom

Dekoracyjna obroża dla Azora lub aksamitne posłanie dla ukochanego Mruczka jako prezent świąteczny? Naturalnie! Dla rosnącej liczby osób obdarowywanie czworonogów to już część bożonarodzeniowej tradycji, a w sukurs idą im psycholodzy - pisze tygodnik "Time".

W kolejnych sondażach potwierdza się, że coraz więcej osób traktuje swoje psy i koty jak członków rodziny. Nie powinny więc dziwić rezultaty badania amerykańskiego portalu www.petfinder.com. Wynika z nich, że pod choinką w domach 63 proc. właścicieli psów i 58 proc. właścicieli kotów znajdą się prezenty dla czworonogów. W USA na przykład rocznie na ten cel przeznacza się blisko 5 mld dolarów.

Wiele osób uważa, że obdarowywanie czworonogów to zbyt już daleko idący wyraz miłości ich właścicieli i domena nieprzystosowanych społecznie osobników. Tymczasem odmiennego zdania są psycholodzy.

Prezent dla psa czy kota to rzecz całkiem naturalna i wynika z wrodzonej potrzeby opiekowania się słabszymi od nas - twierdzi psycholog Stanley Coren z uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej.

"Co złego może się stać? "W najgorszym wypadku ktoś wyda 20 dolarów na obrożę z podróbką diamentów, i tyle" - mówi.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RÓŻNE, USA, ŚWIĘTO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie