Uratowany przed ruiną

Warcino. Zabytek z Ciecholubia w gminie Kępice będzie służyć mieszkańcom wsi i uczniom Zespołu Szkół Leśnych.

Poluterański kościół z 1680 r. w ostatnich latach stał pusty i niszczał. Piotr Mańka, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie był współinicjatorem rozbiórki świątyni i przeniesienia jej w pobliże szkoły.

Odbudowana w Warcinie świątynia będzie znów pełnić funkcje sakralne. Według planów będą tam odprawiane Msze św. z okazji dnia św. Huberta, patrona myśliwych, rekolekcje dla mło­dzieży i uroczystości związane z rozpoczęciem czy zakończeniem roku szkolnego.

Ponieważ wśród uczniów ZSL są przedstawiciele różnych wyznań chrześcijań­skich, powstała koncepcja, aby ich duchowni mogli tam również celebrować swoje nabożeństwa. W związku z tym wystrój będzie uniwersalny: krzyż, proste ławki lub krzesła i dawne witraże, umieszczone jednak nie w oknach, a na ścianach – jak obrazy. Kościół będzie służył też mieszkańcom Warcina. Wstępną datę oddania kościoła do użytku wyznaczono na 17 sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie