Harcerski najazd na Bieszczady

Blisko trzy tysiące harcerzy z całej Polski weźmie udział w tegorocznej wakacyjnej Bieszczadzkiej Akcji Letniej - poinformowała w poniedziałek Mariola Lentyńska z Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego w Rzeszowie.

"Tegoroczną akcję zainaugurują harcerze z Tarnobrzega, którzy od soboty będą wypoczywać w stanicy w Olchowcu. Niedługo po nich na 14-dniowe turnusy przyjedzie młodzież harcerska z wszystkich regionów Polski" - powiedziała Lentyńska.

Dodała, że BAL "nie ma wspólnego sztabu". "Poszczególne chorągwie działają samodzielnie i według własnego programu. Nasza chorągiew jedynie koordynuje letni wypoczynek" - zaznaczyła Lentyńska.

W poprzednich latach uczestnicy BAL-u, oprócz wypoczynku i zdobywania kolejnych specjalności, często pracowali na rzecz lokalnych społeczności. Porządkowali drogi, place przydrożne, opuszczone cmentarze, pomagali w pracach polowych.

Harcerskie stanice są zlokalizowane m.in. w Bukowcu, Olchowcu, Czarnej, Solince, Polańczyku, Dwerniku, Dwerniczku, Wołosatem, Lisznej, Woli Michowej, Nasicznem. W każdej w czasie wakacji będą prowadzone minihotele dla turystów.

Bieszczadzka Akcja Letnia jest organizowana przez ZHP od początku lat 90.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Rozpocznij korzystanie

  W Biblii o krwi

  krzysiekniepieklo

  W Biblii o krwi

  Świat pełen trupów

  krzysiekniepieklo

  Świat pełen trupów