Folwark hotelem

We wrześniu przyjeżdżający do Borów Dolnośląskich turyści będą mogli zatrzymać się w nowym hotelu. Folwark Książęcy, położony na terenie malowniczego parku/Zamku Kliczków, w dorzeczu rzeki Kwisy, na pewno przyciągnie spragnionych kontaktu z naturą i odpoczynku od miasta.

Trwa renowacja budowli na terenie malowniczego parku/Zamku Kliczków   Mat. Intro Media Folwark Książęcy
Trwa renowacja budowli na terenie malowniczego parku/Zamku Kliczków
Adaptacja trwa…

Wśród malowniczych krajobrazów Borów Dolnośląskich trwa odbudowa Folwarku Książęcego. Jest  on dawnym zespołem zabudowań folwarcznych wchodzących w skład zespołu pałacowo-ogrodowego  neorenesansowego Zamku Kliczków. Zabudowa leży na północ od założenia pałacowego, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła parafialnego. Istniejące budynki folwarczne powstały na początku ubiegłego stulecia. Dzięki trwającej renowacji niedługo przekształcą się w elegancki hotel z licznymi atrakcjami dla turystów.

Będzie to idealne miejsce na dłuższy albo weekendowy pobyt, spotkania towarzyskie, wycieczki edukacyjne, warsztaty, plenery, obozy jeździeckie czy wyjazdy integracyjne, a przede wszystkim wypoczynku. Na dziedzińcu głównym powstanie Hala Biesiadna oraz letnia kawiarenka z ogródkiem i parasolami. A obok centralnego budynku Hotelu, goście będą mogli zobaczyć suszarnię owoców i lokalnych grzybów, które trafiają potem na ich stoły oraz oryginalny piec chlebowy. Wokół tych atrakcji powstaną zadaszone miejsca biesiadne, idealne na imprezy plenerowe połączone z poznawaniem tajników przygotowywania regionalnych specjałów. Planowane są także warsztaty ludowego rękodzieła artystycznego, na których będzie można własnoręcznie ulepić gliniany garnek albo miskę.

Trwa renowacja budowli na terenie malowniczego parku/Zamku Kliczków   Mat. Intro Media Folwark Książęcy
Trwa renowacja budowli na terenie malowniczego parku/Zamku Kliczków
Jesień w Borach Dolnośląskich

Pierwsi goście zakwaterują się w Folwarku Książęcym prawdopodobnie już we wrześniu 2012. Właśnie wtedy planowo ma się zakończyć adaptacja budynków.

– Łącznie do dyspozycji gości oddanych będzie ponad 100 miejsc noclegowych w 44 pokojach z łazienkami, wielofunkcyjna sala konferencyjna, stylowy pokój kominkowy – wymienia Joanna Matejewicz Dyrektor Zamku Kliczków. Hotel będzie łączył zalety przytulnego, oddalonego od cywilizacji ośrodka wypoczynkowego z wysokimi standardami funkcjonalności i komfortu – zapewnia Joanna Matejewicz.

Na parterze będą dostępne pokoje zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich. Nie zabraknie też udogodnień dla matek z małymi dziećmi. Folwark wyjdzie z ofertą edukacyjną do szkół z warsztatami w ramach tzw. zielonych szkół czy też kolonii. Okoliczne tereny skłaniają do pieszych wycieczek przepięknymi trasami i szlakami turystycznymi, przejażdżkami w terenie bryczką lub wozem konnym czy też naukę jazdy konnej.

Zespół zabudowy przyzamkowej, do której należy Folwark Książęcy, położony jest na szlaku parkowo-ogrodowym Zamku Kliczków. Tak więc będzie można bez przeszkód korzystać ze wszystkich atrakcji zabytkowej twierdzy. Najważniejsze z nich to luksusowe Centrum SPA, basen, korty tenisowe, siłownia, wypożyczalnia rowerów, 2 stoły bilardowe, stół do gry w tenisa stołowego, zestaw do mini tenisa dla dzieci, plac zabaw dla dzieci oraz restauracja zamkowa. Dzięki temu Folwark Książęcy ma szansę stać się uczęszczanym punktem wypoczynkowym na turystycznej mapie Dolnego Śląska. Wraz z nim na popularności zyskają wciąż nieodkryte i pełne tajemnic – Bory Dolnośląskie.

Już we wrześniu bieżącego roku zapraszamy do odwiedzenia Folwarku Książęcego, a w wakacje do spędzenia urlopu w Zamku Kliczków, oferującego wiele wakacyjnych atrakcji. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.kliczkow.com.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie