Rybak Mistral

Pomnik łowiącego dorsze Rybaka Mistrala stanął w centrum Ustki. Jego fundator chce, by rzeźba była nie tylko atrakcją turystyczną, ale też promowała zdrowe odżywianie się.

Pomnik łowiącego dorsze rybaka stanął niedawno w centrum Ustki   JaCeK CeGła/GN Mistral
Pomnik łowiącego dorsze rybaka stanął niedawno w centrum Ustki
Pomnik stanął przy ulicy Kaszubskiej obok pensjonatu Adama Jakubiaka. - Od lat jestem związany z rybołówstwem, dlatego chciałem, aby kolejna turystyczna atrakcja miała wiele wspólne­go właśnie z ludźmi morza - wyjaśnia po­mysłodawca i fundator pomnika. - Zdecydo­wałem się na postać męską, bo kobieta z rybim ogonem ma już swój pomnik.

Nietypowa rzeźba niesie za sobą pozytywne wartości. Postać Mi­strala wzorowana jest bowiem na legendzie o dobrym rybaku, który chronił środowisko mor­skie.

Rzeźba ma prawie dwa me­try wysokości i wykonana została z piaskowca. Przez ramię ma przerzuconą sieć, a w dłoni trzyma złowionego łososia.

W najbliższym czasie Adam Jakubiak planuje otworzyć nietypową cukiernię. - Na wzór duński sami będziemy wytwarzać słodycze - tłumaczy pan Adam. Ich składnikiem będą między innymi znajdu­jące się w rybach kwasy Omega A wszystko po to, by zachęcać dzie­ci i młodzież do zdro­wego odżywiania się.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, SZTUKA, USTKA

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie