Dni św. Patryka

Dni św. Patryka 2013 - Fundacja Kultury Irlandzkiej organizuje irlandzkie świętowanie i rozświetla na zielono Poznań.

Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz dziesiąty organizuje Dni św. Patryka. W tym roku w 8 miastach odbywać się będą koncerty, warsztaty tańca, spotkania z irlandzkim kinem i historią. W Muzeum Ziemi Kaliskiej zostanie otwarta pierwsza w Polsce wystawa o wojsku irlandzkim, a z Poznania popłyną do Irlandii zielone życzenia.

Dni św. Patryka, odbywające się pod patronatem honorowym Ambasady Irlandii i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu, rozpoczną się w tym roku w sposób niezwykły. W dniu 15 marca, o godz. 18:30, na poznańskim Starym Rynku odbędzie się uroczyste uruchomienie zielonego podświetlenia renesansowego Ratusza z muzyką zespołu Carrantuohill w tle. Uruchomienie podświetlenia zostanie dokonane wspólnie przez: Jego Ekscelencję Eugene'a Hutchinsona - Ambasadora Irlandii w Polsce, Pana Ryszarda Grobelnego - Prezydenta Miasta Poznania, Pana Mateusza Morawieckiego - Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu i Justynę Mazurek-Schramm - Wiceprezes Zarządu Fundacji.

Podświetlenie Ratusza możliwe będzie dzięki firmie Eneos Grupa Enea, która zajmie się związanymi z projektem kwestiami technicznymi.

Wieczorem 15 marca na zielono podświetlony zostanie również Stadion Miejski przy ul. Bułgarskiej oraz Wieża Sędziowska nad jeziorem Malta. Podświetlenia trwać będą do 17 marca włącznie (z przerwą na sobotni mecz Klubu KKS Lech, kiedy stadion wróci na kilka godzin do niebieskiego oświetlenia).

Miejsca te nawiązują do niepowtarzalnej atmosfery, jaką w czerwcu 2012 roku przywieźli ze sobą do Poznania irlandzcy kibice piłkarscy.

Fundacja Kultury Irlandzkiej jest organizacją non profit o statusie organizacji pożytku publicznego. Od 2003 roku promuje kulturę irlandzką w Polsce we wszelkich jej aspektach oraz dofinansowuje irlandzkie projekty indywidualne.

Szczegółowy program Dni św. Patryka w poszczególnych miastach znaleźć można na stronie: http://www.fki.home.pl, http://www.tpi.poznan.pl.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KR, KULTURA, ZLECONE

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie