Święto Dobrej Książki

Już w czwartek, o godz. 10.00, tradycyjnie w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie, rozpocznie się Święto Dobrej Książki tj. XIX Targi Wydawców Katolickich .

Tego samego dnia o godz. 12.00 J.E. Ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore – Nuncjusz Apostolski w Polsce,  dokona uroczystego, oficjalnego otwarcia w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego. W trakcie otwarcia poznamy również laureatów Nagrody FENIKS 2013.  Uroczysta Gala wręczenia Nagrody odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 19.30, w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53, a którą uświetni występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Podczas dni targowych odwiedzający będą mogli uczestniczyć w spotkaniach czy dyskusjach panelowych. Również podczas tegorocznej edycji, tej wystawienniczej imprezy, nie zabraknie atrakcji dla miłośników filmów dokumentalnych o tematyce religijnej, historycznej i patriotycznej, pochodzących z archiwum IPN i Stowarzyszenia Filmowców Katolickich oraz archiwum TVP m.in. o bł. ks. Jerzym Popiełuszce, Ojcu Świętym bł. Janie Pawle II i św. Faustynie Kowalskiej. Na wszystkie projekcje filmowe, które odbywać się będą w sali kinowej Zamku Królewskiego od czwartku  do niedzieli wstęp będzie wolny.

Piątek 12 kwietnia dedykowany jest dzieciom i młodzieży, pod hasłem „Papież i młodzież – razem” . W programie Dnia Młodzieży znalazły się warsztaty tematyczne, spotkania autorskie, debata problemowa.  Ponadto w targowy piątek wejście na Targi dla dzieci, młodzieży szkolnej i nauczycieli  jest darmowe  - Zależy nam by z bardzo bogatą ofertą XIX Targów Wydawców Katolickich zapoznały się również młodzież i środowisko szkolne - deklaruje ks. Roman Szpakowski sdb. 

Tegorocznym zagranicznym Gościem Honorowym Targów Wydawców Katolickich będzie Wydawnictwo Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego.

Jak co roku zapraszamy do udziału w Targach całe rodziny. Z myślą o dzieciach przygotowaliśmy specjalny program animacyjny. W sobotę i w niedzielę dzieci będą mogły rozwijać talenty plastyczne, tworzyć własne pudełka, uczestniczyć w zabawach oraz konkursach. Do ich dyspozycji będą oddane dmuchane zamki, tory przeszkód czy placyk zabaw dla najmłodszych.

W niedzielę 14 kwietnia polecamy Państwa uwadze uroczystą Mszę świętą, która odprawiona zostanie w Bazylice Świętego Krzyża  w Warszawie pod przewodnictwem J.E. ks. Arcybiskupa Wacława Depo, Przewodniczącego Rady Episkopatu Polskiego ds. Środków Społecznego Przekazu. Msza transmitowana przez Program I Polskiego Radia.

Od piątku do niedzieli targowej ulicami Warszawy będzie jeździł specjalny tramwaj, który będzie darmowo dowoził chętnych na Targi.

Szczegółowy program targowy oraz trasę przejazdu tramwaju znajdą Państwo na stronie www.swk.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie

Forum: ostatnio poruszane wątki