Kraków to stan umysłu

Skoczek narciarski Maciej Kot, Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska i zdobywca złotego medalu w zawodach Robot Challenge Michał Gazda będą zachęcać do studiowania w Krakowie. We wtorek rozpoczyna się kampania "Kraków to stan umysłu".

"Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy nie wybrali jeszcze miejsca studiowania i przekonać ich, że warto wybrać Kraków" - mówiła zastępca prezydenta Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka. "Chcemy nie prostej kampanii: przyjedź do Krakowa i studiuj, ale kampanii, która pokazuje miasto od bardziej emocjonalnej strony. Jej hasło +Kraków to stan umysłu+ jest otwarte, każdy sam wypełni je własną treścią. Bohaterowie kampanii to młodzi, wspaniali ludzie, którzy pokazują, że realizując swoje pasje, studiując w Krakowie, można osiągnąć sukces" - dodała.

Według danych Urzędu Miasta w Krakowie działają obecnie 23 uczelnie wyższe, na których pracuje ok. 13 tys. nauczycieli akademickich, a wykształcenie zdobywa ok. 200 tys. studentów.

Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska studiuje w Krakowie grafikę, Maciej Kot brązowy medalista Mistrzostw Świata w skokach narciarskich studiuje wychowanie fizyczne, a Michał Gazda zdobywca złotego medalu na jednych z najbardziej prestiżowych zawodów w dziedzinie robotyki Robot Challenge jest absolwentem informatyki stosowanej.

"Jeśli komuś zależy na naprawdę dobrym wykształceniu i znalezieniu dobrej pracy powinien wybrać studia w Krakowie. W mieście jest też dużo rzeczy do robienia poza studiowaniem, jest wiele wydarzeń kulturalnych, sportowych. Jest niedaleko do gór" - mówił w poniedziałek Maciej Kot. "Kraków ma specyficzny klimat, którego nie da się opisać. Trzeba tu po prostu być" - podkreślała Katarzyna Krzeszowska, którą do studiowanie w Krakowie zachęcili znajomi i rodzina."Chciałabym w Krakowie zostać, bo to miasto z perspektywami na przyszłość" - dodała.

Billboardy z twarzami Michały Gazdy, Macieja Kota i Katarzyny Krzeszowskiej będą eksponowane przez dwa tygodnie w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Kielcach, Lublinie i Rzeszowie. Z woj. śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego pochodzi największa liczba osób studiujących w Krakowie.

Reklama w maju ukaże się również w dzienniku "Rzeczpospolita", w którym będzie publikowany najnowszy "Ranking Szkół Wyższych". Adresatami kampanii są nie tylko sami kandydaci na studia, ale też osoby, które mają wpływ na ich decyzje: rodzice i znajomi.

Realizacja kampanii kosztowała 200 tys. zł. Sesja zdjęciowa odbyła się w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie