Exodus Młodych

Tegoroczne spotkanie młodzieży diecezji zamojsko-lubaczowskiej chcemy poświęcić zagadnieniu przemiany życia.

Tak często próbujemy to zrobić, chcemy być lepsi, wyjść z jakiegoś grzechu, nałogu... i jakoś nie wychodzi. Dlaczego tak jest? 

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy razem podczas naszego spotkania w Zwierzyńcu, które potrwa od 20 do 23 sierpnia.  Będzie to czas szczególnego działania i łaski Pana Boga. 

Jeśli tylko pozwolisz mu działać, On sam przemieni Twoje życie. Będziesz mógł wiele rzeczy zacząć od nowa i zupełnie inaczej spojrzeć na swoje problemy i trudności. I nie piszemy Ci tego, bo tak ładnie, bo tak wypada. Piszemy to, bo sami doświadczyliśmy tego, co Bóg może uczynić z człowiekiem, gdy ten otworzy się na Niego. 

Zaryzykuj!!! Uwierz, że jest to możliwe. Że Bogu naprawdę zależy na Twoim szczęściu i On doskonale wie, co jest dla Ciebie najlepsze.

Chcesz żyć pełnią życia?
Pomożemy Ci. Jak? Bóg działa na różne sposoby.  Jednym z nich są sakramenty.  Sakrament,  to niewidzialny Bóg obecny w widzialnych znakach. To Bóg, który żyje, interesuje się Tobą i bardzo konkretnie działa. 

Dawno temu przyjąłeś pierwszy sakrament - chrzest. Pamiętasz? Hmmmm..... My też nie:) I może dlatego nie bardzo rozumiemy co dał nam ten sakrament? 

W starożytnym Kościele chrzest był owocem pewnej decyzji. Człowiek słyszał Dobrą Nowinę - propozycję Boga, jak żyć, by być naprawdę szczęśliwym, a potem - jeśli chciał - przechodził pewną drogę wiary i sprawdzał na sobie, czy to rzeczywiście działa. A ponieważ „to” zawsze działa - konsekwencją było świadome przyjęcie Boga do swojego życia, wyrzeczenie się tego, co złe i wejście do wspólnoty Kościoła. Pieczęcią tej decyzji był sakrament chrztu.  

A Dziś ?
Dziś Ty i ja znaleźliśmy się w Kościele przez „boczną furtkę” - wiarę rodziców.  I może właśnie dlatego Kościół, sakramenty, przykazania i przepisy wydają Ci się tak nudne i nieżyciowe... 

Jest tak dlatego, że Twoja wiara jest może jeszcze wiarą Twoich rodziców, a nie owocem Twojego osobistego spotkania z Bogiem..

Chcemy Cię poprowadzić tą drogą. Chcemy byś poznał kim naprawdę jest Bóg i co proponuje. Chcemy byś Ty sam odkrył Boży plan na Twoje życie, byś odkrył dlaczego tak często nie doświadczasz Jego miłości, czujesz się sam i nie rozumiesz swojego życia. Chcemy Ci też dać rozwiązanie tych problemów. Bardzo nam zależy na Tobie!!!

Jeśli pójdziesz tą drogą, Pan Bóg dokona rzeczy niezwykłych. Zabierze Twoje stare serce,  to serce, które nie umie kochać, jest niepoukładane i grzeszne, a da Ci nowe serce i nowe życie. 

Będziemy prosić, aby Duch Święty dokonał tego na nowo. Oj, będzie się działo:)

Szczegółowy program Exodusu Młodych znajdziesz tutaj

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie