40 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Około 70 załóg weźmie udział w rozpoczynającym się w czwartek 40 Poznańskim Międzynarodowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Rajd jest częścią obchodów 90-lecia Automobilklubu Wielkopolski.

W rajdzie wystartują samochody i załogi z Niemiec, Rosji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Ukrainy, Litwy i Polski.

Najstarszym zgłoszonym pojazdem jest motocykl Henderson z 1923, a w klasie samochodów Bugatti T40 z 1928 roku.

"Na trasie rajdu będzie można zobaczyć jedyny w Polsce, pięknie odrestaurowany egzemplarz traktora Lanz Buldog 7506 z 1941 roku, który przyciąga uwagę i wzbudza ogromne zainteresowanie widzów" - powiedziała PAP Hanna Furmanowska z Automobilklubu Wielkopolski.

Rajd jest XIII rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w 2013 roku. Zawodnicy przejadą jego trasę według pisemnych wskazówek organizatorów, będą też musieli przejść próby sprawnościowe.

"Rajd ma charakter turystyczny i staramy się pokazać zawodnikom piękno Wielkopolski. Pojazdy będą eksponowane na rynkach miast przez które prowadzi trasa" - powiedziała PAP Furmanowska.

Zabytkowe auta będzie można obejrzeć na rynkach w Rakoniewicach, Grodzisku Wielkopolskim, Stęszewie, Baborówku, Swarzędzu i Poznaniu. W piątek uczestnicy rajdu będą mogli wziąć udział w 10 Międzynarodowym Wyścigu Pojazdów Zabytkowych na Torze Poznań. Uczestnicy wystartują podzieleni na trzy klasy w zależności od mocy silników. Rajd zwieńczy Konkurs Elegancji o Puchar Prezydenta RP który będzie można obejrzeć na poznańskim Starym Rynku w sobotę.

 

«« | « | 1 | » | »»

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama