18. Święto Młodzieży

21-26 lipca 2014. Gośćmi tegorocznej edycji będą m.in. Ireneusz Krosny, bp Antoni Długosz i zespół Propaganda Dei.

Kiedy: 21-26 lipca 2014 r.

Gdzie: Góra Świętej Anny

Szczegóły: www.swietomlodziezy.com

Jak co roku franciszkanie z Prowincji Świętej Jadwigi zapraszają młodzież na tygodniowy czas modlitwy i wakacyjnej zabawy. Temat  tegorocznej edycji brzmi – A Ty za kogo mnie uważasz – został zaczerpnięty z Ewangelii wg św. Mateusza (Mt 16, 15).
- Słowa Jezusa wypowiedziane do Apostołów, są także słowami skierowanymi do każdego
z nas. Pragniemy, aby każdy uczestnik Święta Młodzieży odpowiedział sobie na pytanie, kim dla niego jest Chrystus i jakie miejsce zajmuje w jego życiu. Konferencje, kazania, prace
w grupach oraz wieczorne nabożeństwa pomogą dostrzec działającego i obecnego w życiu Boga i znaleźć odpowiedzi na pytania rodzące się w sercach młodych ludzi. – mówi o. Wiktor Lata OFM, duszpasterz młodzieży i współorganizator Święta Młodzieży.

Podczas poszczególnych dni uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych konferencjach prowadzonych przez zaproszonych gości, spotkaniach poruszających problemy młodych ludzi i tematycznych nabożeństwach. Najważniejszym punktem programu będzie codzienna Eucharystia. Gośćmi tegorocznej edycji są: bp Antoni Długosz, ksiądz Mateusz Buczma i Marek Ksieniewicz. Wieczorami na scenie Święta Młodzieży odbędą się koncerty zespołów Porozumienie, Propaganda Dei oraz Podzamek Boys, po raz pierwszy gościem spotkania będzie mim Ireneusz Krosny.

Osiemnasta edycja rekolekcji będzie również okazją do wspomnień. Słowo Boże wygłoszą ojcowie franciszkanie, którzy zapoczątkowali dzieło Święta Młodzieży: o. Jarosław Zatoka OFM, o. Cherubin Żyłka OFM, o. Albert Krzywański OFM i o. Emilian Gołąbek OFM.  Ich konferencje poprzedzone będą projekcjami krótkich materiałów archiwalnych, przedstawiających duszpasterzy i uczestników pierwszych Świąt Młodzieży, organizowanych jeszcze w latach 90.

Zapisy na Święto Młodzieży potrwają aż do rozpoczęcia spotkania. W rekolekcjach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Zgłoszenia przyjmowane są przez Franciszkańskie Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań pod numerem 697 639 873.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan spotkania można znaleźć na stronie www.swietomlodziezy.com i profilu facebook.com/SwietoMlodziezy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie