"Świadkowie albo nasza mała stabilizacja"

Już pod koniec stycznia na małej scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie widzowie będą mogli zobaczyć premierę spektaklu "Świadkowie albo nasza mała stabilizacja" Tadeusza Różewicza w reżyserii Katarzyny Szyngiery.

"Spektakl jest o tym, jak bardzo staramy się na co dzień, w różnych przestrzeniach naszego życia, utrzymywać pewne bezpieczne status quo, przy czym nie chodzi o pejoratywne oceny tego" - powiedziała we wtorek podczas spotkania z dziennikarzami Szyngiera.

Z kolei jeden z aktorów, Maciej Litkowski zwracał uwagę, że spektakl próbuje zbadać, czym współcześnie i jaka jest mała stabilizacja.

"Ja mam głębokie poczucie, że to jest tekst o katastrofie. O katastrofie takiej, która już się wydarzyła, albo takiej, która dopiero może się wydarzyć. Różewicz tego nie precyzuje i my też tego nie robimy" - powiedział Litkowski.

Obok Litkowskiego w spektaklu zagrają także: Magdalena Wrani-Stachowska, Arkadiusz Buszko i Wojciech Sandach.

Spektakl został dofinansowany w ramach konkursu na inscenizację dzieł literatury polskiej „Klasyka Żywa” z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce. Konkurs organizuje ministerstwo kultury oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Ze spektaklem będzie mogła zmierzyć się także młodzież na pięciodniowych warsztatach, które poprowadzi Szyngiera i Litkowski. Pokaz warsztatowy będzie można zobaczyć pod koniec lutego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KULTURA, TEATR

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie