Katowice: Start Now

Od 22 do 27 kwietnia 2015 r. realizowany będzie w Katowicach projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży pt. "Start Now. Dialog, pokój, jedność. zaczyna się ode mnie", z udziałem GEN VERDE: International performing arts group. Projekt wpisuje się w obchody 150-lecia Miasta Katowice.

Projekt wpisuje się w obchody 150-lecia Miasta Katowice i jest realizowany w dwóch etapach.

Pierwszy: od 22 do 24 kwietnia warsztaty artystyczno-edukacyjne (śpiew, teatr, taniec, perkusja) dla młodzieży (15-25 lat) na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Jordana 18). Udział weźmie 160 młodych z Katowic i regionu oraz Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Lublina, Sanoka, Ustronia. 

Drugi: 26 kwietnia 2015 r. o godz. 20.00 w sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach - Koncert "Start Now" w wykonaniu GEN VERDE i uczestniczącej w warsztatach młodzieży.

GEN VERDE to zespół złożony z 21 artystek z 13 krajów: Argentyny, Brazylii, Chile, Korei Południowej, Salwadoru, Ekwadoru, Irlandii Północnej, Włoch, Meksyku, Panamy, Portugalii, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Ich międzynarodowość wnosi w ich produkcje muzykę, oryginalność i żywotność różnych krajów i kultur. Grupa Gen Verde związana jest z Ruchem Focolari. Od założenia w 1966 roku, koncerty i musicale GEN VERDE odbywają się w całej Europie, Azji, Ameryce Północnej i Południowej. W dorobku artystycznym zespołu jest 65 albumów oryginalnej muzyki w różnych językach. Skład zmieniał się na przestrzeni lat, ale u podstaw jego celów artystycznych jest zawsze szerzenie prostego, a jednocześnie bardzo aktualnego przesłania: świat potrzebuje przemiany, a my możemy się do niej przyczynić już teraz.

Wartości pokoju, solidarności, jedności i braterstwa promowane są za pomocą pasjonującego połączenia muzyki, świateł i kolorów. Czerpiące z różnych gatunków muzycznych, dominujące cechy koncertów Gen Verde to: radość, optymizm i nadzieja, przekazywane z niezrównanym zapałem. W koncercie biorą udział młodzi uczestnicy warsztatów śpiewu, tańca, teatru i perkusji, prowadzonych przez Gen Verde w Katowicach.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Katowice poprzez Instytucję Kultury Katowice - Miasto Ogrodów i Urząd Miasta Katowice. Partnerami projektu są:

  • Uniwersytet Śląski - Wydział Teologiczny
  • Archidiecezja Katowicka
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski w Katowicach
  • Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny w Sosnowcu
  • Ruch Focolari w Polsce
  • Gmina Wyznaniowa Żydowska w Katowicach
  • Centrum Kultury i Dialogu Doha w Katowicach

Wśród patronów honorowych wydarzenia znaleźli się: abp ks. Wiktor Skworc, metropolita katowicki, bp Marian Niemiec, Kościół Ewangelicko-Augsburski, mitrat ks. Sergiusz Dziewiatowski, Kościół Prawosławny, Włodzimierz Kac, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Katowicach oraz Abdul Jabbar Koubaisy, Centrum Kultury i Dialogu Doha w Katowicach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie