Gdzie najlepiej zjeść w Poznaniu?

Najlepsze, najciekawsze i godne polecenia lokale gastronomiczne stolicy Wielkopolski trafiły do nowej, bezpłatnej aplikacji kulinarnej "Gdzie zjeść w Poznaniu?". Aplikacja zawiera autorskie opisy 150 lokali, została przygotowana przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną (PLOT).

W poprzednich latach PLOT promował najciekawsze lokale wydając bezpłatny papierowy przewodnik.

Aplikacja zawiera rekomendacje wybranych lokali, które można przeglądać według różnych kryteriów: typu kuchni, pory dnia, a także charakteru spotkania. Lista zamieszczonych w aplikacji adresów ma się sukcesywnie powiększać.

Według PLOT w stolicy Wielkopolski jest ponad 500 lokali wartych uwagi.

"Trudno się dziwić, że rekomendacje kulinarne to jedno z pytań częściej zadawanych przez turystów pracownikom Informacji Turystycznej PLOT. Także poznaniacy, choć lubią wracać do znanych miejsc, równie chętnie odwiedzają nowe. Stąd właśnie pomysł nowej aplikacji kulinarnej" - poinformowali twórcy przedsięwzięcia.

Aplikacja jest bezpłatna, nie zawiera reklam i można ją pobrać na telefony oraz tablety - zarówno z systemem Android, jak i iOS. Zawiera autorską selekcję lokali, a miejsca w niej nie można kupić. Wybór to wynik doświadczeń kulinarnych, współpracy z szefami kuchni oraz wizyt w restauracjach.

Autorem opisów i fotografii jest związany z PLOT Jakub Pindych, autor publikacji kulinarnych i dwóch edycji poznańskiego przewodnika kulinarnego.

"Kilka ostatnich lat to prawdziwy rozkwit poznańskiej sceny kulinarnej. Chcieliśmy pokazać jej różnorodność poznaniakom oraz turystom w nowoczesnej formie i ułatwić poszukiwania atrakcyjnej restauracji" - powiedział Pindych.

Aplikacja powstała dzięki współpracy Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej z firmą QRTAG, która odpowiadała za technologiczną stronę przedsięwzięcia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie