Katolicki dziennikarz w świeckich mediach

[22:03] Kefas_Piotr: Jest wielu dobrych dziennikarzy i pisarzy, niestety ich się nie dopuszcza do prasy radia i TV, bo jak piszą "są zbyt rewolucyjni"
[22:05] Szymon_Holownia: poważnie? ja myślę, że każdą rewolucję da się pokazać, media lubią rewolucje. problem jest tylko z ich uzasadnieniem. bo jeśli ktoś przekonuje, że w harrym potterze jest szatan, a homeopatyczne krople do oczu to szatan w płynie to powinien umieć to krotko
[22:05] Szymon_Holownia: i błyskotliwie uzasadnić.
[22:05] tygrys: w kwietniu rozpoczął pan współpracę z czasopismem Ozon - czy starcza panu czasu na rzetelne pisanie - szukanie tematów, czytanie książek duchowych ? Jakie książki czytuje pan najchętniej ?
[22:06] Szymon_Holownia: pracę w Ozonie skończyłem niemal dokładnie rok temu - w lipcu. zakładałem to pismo, ale po zmianach personalnych trudno mi by było się tam odnaleźć
[22:07] Szymon_Holownia: co do książek - czytam ogromną ilość, głównie sprowadzam je sobie ze Stanów i z Anglii. nie wiem kiedy, ale oglądam też telewizję. na przykład telenowele. poważnie. z na wspólnej i m jak miłość możecie mnie państwo odpytać.
[22:07] nawrocony: co poradziłby pan początkującemu dziennikarzowi zafascynowanemu sprawami Kościoła?
[22:07] Szymon_Holownia: pisać. pisać. pisać. /
[22:07] Szymon_Holownia: a później wysłać :)
[22:08] passarel: wysłać gdzie?
[22:09] Szymon_Holownia: do gazety o której marzy. pół pracy nad tekstem to pisanie, drugie pół - wyćwiczenie umiejętności opowiedzenia o nim w TRZECH zdaniach. krotko, mocno, teza. jak będzie PIĘĆ zdań, to redaktor odpadnie i uzna pana za nudziarza.
[22:10] chihua: To która aktorka z M jak miłość zasługuje na Pana uznanie?:
[22:11] Szymon_Holownia: jako aktorka? Teresa jest całkiem ok. mam jakąś awersję na całą tę historię z Teodorem - ta cała Janeczka, brrr. a i wkurza mnie tez ten romans Madzi z Jerzym. :)
[22:11] Bezimienny: Czy jest jakiś sposób, żeby taki "człowiek z ulicy" został dziennikarze, felietonistą itd.? Jak to zrobić? :)
[22:11] Szymon_Holownia: jak wyżej. mieć świetny tekst i umieć go świetnie sprzedać.
[22:12] nawrocony: ma Pan jakieś pasje poza Kościołem?
[22:12] nawrocony: jak widzi się Pan za dwadzieścia lat?
[22:13] Szymon_Holownia: psy. uwielbiam psy. uwielbiam czytać. boję się że niczego więcej nie uwielbiam. a za 20 lat - nie mam pojęcia i to jest powód dla którego warto żyć.
[22:13] aprylka: kim są ZBoWiD-owcy, o których wspomniał Pan w swoim artykule W drodze?
[22:14] Szymon_Holownia: eee, to taki żart był. to ja na przykład i Paweł Kozacki, czyli tacy weterani co to chodzą i gadają o Kościele... :)
[22:14] Awa: czy czytał pan kiedyś ,,najwyższy czas"?
[22:14] Szymon_Holownia: zdarzyło mi się. pan Michalkiewicz dalej tam pisze? on nazywa mnie "ojczykiem
Hołownią". tak czule... :)
[22:14] tygrys: spotkał się pan bezpośrednio z papieżem Benedyktem XVI ? (jeśli tak, to jaki jest w bezpośrednim spotkaniu)? a jeśli nie, to jakie robi na panu wrażenie ? :)
[22:15] Szymon_Holownia: nie spotkałem się niestety. wszystko przede mną w tej dziedzinie.
[22:15] tygrys: czy czasami nie odczuwa pan znużenia pisaniem i nie myśli o tym, by wszystko w swoim życiu zmienić ?
[22:16] Szymon_Holownia: ostatnio czytelniczka napisała do Rzeczpospolitej błagalny list, żeby ktoś wyłączył Hołownię, bo on nas wszystkich zamęczy! nie wiem, ja spróbowałem radia, spróbowałem tv., ale to pisanie wciąż najbardziej mnie kręci, w nim się najlepiej czuję, uwielbiam cyzelować
[22:16] Szymon_Holownia: sobie frazy i akapity, mnie to po prostu bawi, wiec chyba umrę pisząc.
[22:16] chihua: Jak pan myśli. Czy w Kościele nadejdą teraz jakieś gwałtowne zmiany, rewolucje?
[22:17] Szymon_Holownia: nie nadejdą. będzie coraz trudniej, ale rewolucji nie będzie.
[22:17] pitrek: jakie są szanse polskiej rel pol. Kościoła w UE czy coś możemy im dać ?co możemy? czy to tylko naiwne slogany ?
[22:17] Szymon_Holownia: a co do zmieniania - to bym czasem zmienił. tylko się boję. :)
[22:18] Szymon_Holownia: możemy im dać, ale możemy się też dużo nauczyć, np. od wspólnot francuskich
[22:18] Szymon_Holownia: które na tej pustyni jakoś szukają sobie drogi do żródla i to jest super
[22:18] chihua: A konkretnie czego możemy się nauczyć?
[22:19] Szymon_Holownia: tego jak się łączy wiarę z codziennym życiem, że to nie są dwie opozycyjne sfery, że to się naprawdę może przenikać nie tylko w 60 minutach niedzielnego nabożeństwa. że praca człowieka to nie zbędna męka, a środek który
[22:19] Szymon_Holownia: może być modlitwą, ofiarą. że można się modlić jadąc autobusem, że czasem wystarczy krótkie słowo. myśmy o tym pozapominali, otoczeni przez wielkie celebracje i feretrony.
[22:20] outsider: jeśli wolno zapytać dość osobiste pytanie to do kogo panu bliżej - do Pawła Lisickiego? pana
Pospieszalskiego? czy może do Cezarego Michalskiego ?
[22:20] Szymon_Holownia: wszystkich lubię, ale z żadnym się nie utożsamiam.
[22:20] tygrys: czy trudno być osobą publiczną - znaną i poznawaną na ulicy ? :))
[22:21] Szymon_Holownia: to zabawne. ja nie jestem Tomkiem Kammelem, więc na mój widok ludzie wykonują zwykle tzw. zawieszkę, tzn. ktoś przygląda mi się przez kwadrans zastanawiając się skąd mnie zna, czy ja zapowiadam pogodę, a może sprzedaję w mięsnym?
[22:21] Szymon_Holownia: na szczęście teraz nie mam już tv, więc znów zaczynam czuć się jak normalny człowiek. :)
[22:22] tygrys: gdyby jednak zachodziła konieczność zmiany zawodu, to co pan by robił i czy równie z taką pasją jak pan pisze ? ;)
[22:23] Szymon_Holownia: ja się kiedyś zajmowałem ratownictwem medycznym, jeździłem erką, więc pewnie to bym sobie porobił. zresztą robię - jak jest jakiś wypadek zmieniam się w jeżdżący szpital na peryferiach. towarzyszenie ludziom w sytuacjach granicznych, kiedy najbardziej potrzebują
[22:23] Szymon_Holownia: drugiego człowieka. hospicjum też. myślę że byłbym dobrym kapelanem szpitalnym. studiowałem 5 lat psychologie, znam się trochę na medycynie... :)
[22:23] nawrocony: jaką muzykę Pan lubi? ;)
[22:25] Szymon_Holownia: no z tym jest kłopot, bo się chyba starzeję. bardzo lubię tzw. chillout, lounge, acid jazz, czyli całą tę muzyczną "tapetę" i popelinę. na starość zaczynam też doceniać klasykę i tu na pierwszym miejscu barok oraz wszystko co wypuści z siebie hesperion XX.
[22:26] Szymon_Holownia: oni mają niezwykłe pomysły - np. muzyka w czasach don Kichota. ja uwielbiam dłubanie w szczegółach. jedna z moich ulubionych książek to opis roku 1000. jaka była pogoda, co się zdarzyło miesiąc po miesiącu. uwielbiam takie drobiazgi, może dlatego książki nie mieszczą
[22:26] Szymon_Holownia: mi się właśnie w domu
[22:26] ksiadz_na_czacie2: Coś od siebie na koniec dla tzw. czatokatolików ??:D??
[22:26] Szymon_Holownia: od siebie?!!! PÓŁTOREJ GODZINY produkowałem się od siebie! :))))) na koniec mogę dodać tylko AMEN. :)
[22:27] ksiadz_na_czacie2: Dziękujemy panu Szymonowi za rozmowę
[22:27] ksiadz_na_czacie2: i cierpliwość dla zadawanych pytań
[22:27] ksiadz_na_czacie2: Oczywiście prosimy o jeszcze :)
[22:27] ksiadz_na_czacie2: Internautom za pytania
[22:27] ksiadz_na_czacie2: Cieszę się, że była w nich nie tylko ciekawość, ale i miłość do Kościoła
[22:28] ksiadz_na_czacie2: Szczęść Boże wszystkim

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie