Region. Śląskie Smaki w terenie

Śląska Organizacja Turystyczna postanowiła zadbać, by regionalne dania były serwowane nie tylko w restauracjach, ale także w czasie imprez plenerowych. Tak powstał food truck ŚLĄSKIE SMAKI.

Pojazd będzie obecny podczas najważniejszych imprez i wydarzeń w regionie, trafi również poza granice naszego województwa. - Mogę podkreślić, z całą pewnością, że kuchnia regionalna jest istotnym elementem w budowaniu wizerunku województwa śląskiego. Dopełnia jego obraz i pozwala zrozumieć specyfikę regionu - mówi Adam Wawoczny, Prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Zloty food trucków to obecnie bardzo popularny element wielu imprez plenerowych. Właśnie z myślą o nich powstał pojazd serwujący śląskie dania. Szałot, hekele, żur żeniaty, rolada wołowa z kluskami śląskimi i modrą kapustą, karminadle z ciapkapustą, żeberka z ciapkapustą, krupniok, żymlok, kołocz oraz kopa - tych potraw będzie można, zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli ŚOT, skosztować w food trucku. Wszystko podane zgodnie z zasadami street food. - Idea food trucka zrodziła się już jakiś czas temu. Chcieliśmy wyjść z daniami regionalnymi poza restauracje Szlaku Kulinarnego Śląskie Smaki. Jako Regionalna Organizacja Turystyczna zajmująca się promocją turystyczną województwa śląskiego, uczestniczymy w imprezach promocyjnych po to, aby przyciągnąć turystów do naszego regionu. Taki food truck jest świetnym powodem, aby odwiedzać tego typu wydarzenia - dodaje Agnieszka Sikorska, dyrektor Biura Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Region. Śląskie Smaki w terenie   Śląska Organizacja Turystyczna W food trucku są serwowane tradycyjne dania kuchni śląskiej podawane zgodnie z zasadami street food, czyli w formie wygodnej do spożycia na wolnym powietrzu.
«« | « | 1 | » | »»

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama