Czat o seksie

Gościem na czacie był o.Ksawery Knotz - doktor teologii pastoralnej; duszpasterz małżeństw, rekolekcjonista. Okazją do spotkania był Międzynarodowy Dzień Seksu.

 

Zapis czatu z dnia 8 czerwca 2011


[21:00] <ksiadz_na_czacie2>: Szczęść Boże! Witam na czacie portalu Wiara.pl
[21:01] <ksiadz_na_czacie2>: O ile mnie pamięć nie myli, to już druga wizyta na naszym czacie. Myślę, że dzisiejszego Gościa nie trzeba przedstawiać. Ale dla mniej zorientowanych przypomnienie:
[21:01] <ksiadz_na_czacie2>: Doktor teologii pastoralnej; duszpasterz małżeństw, rekolekcjonista, redaktor naczelny w portalu www.szansaspotkania.pl
[21:01] <ksiadz_na_czacie2>: Ojciec Ksawery Knotz – Kapucyn. Serdecznie witamy
[21:01] <ksiadz_na_czacie2>: Okazją do dzisiejszej rozmowy jest Międzynarodowy Dzień Seksu.

[21:01] <o_Ksawery_Knotz>: witam

[21:01] <ksiadz_na_czacie2>: Czyli gorący dzień i gorący temat. Czuje się Ojciec ugotowany?

[21:02] <o_Ksawery_Knotz>: jaki temat takie gotowanie

[21:02] <ksiadz_na_czacie2>: A tak poważnie: Dlaczego Kościół zajmuje się seksem? Co seks ma wspólnego ze zbawieniem człowieka? To na początek. Internauci – myślę – szybko ze swoimi pytaniami wkroczą do akcji.

[21:03] <o_Ksawery_Knotz>: Bóg się objawia w miłości mężczyzny i kobiety i to jest mandat Kościoła

[21:04] <Ka_>: To jak to z tym seksem jest ?Grzeszny on /bo przyjemność :)/ czy nie bo dany nam jako dar od Boga? Tylko może pomińmy na razie dzieci.

[21:05] <o_Ksawery_Knotz>: chodzi o to, aby przyjemność była wkomponowana w głębszą, małżeńską relację mężczyzny i kobiety, a nie od niej oderwana

[21:05] <gianna_v>: Czy stosowanie prezerwatyw jest grzechem ciężkim, czy lekkim? czy używając tego środka antykoncepcji można przystępować do Komunii?

[21:07] <o_Ksawery_Knotz>: najpierw trzeba odkryć piękno miłości, jak wielkim dobrem jest zjednoczenie się duchowe i fizyczne małżonków. Gdy to się odkryje, odkryje się także, że prezerwatywa nie służy budowaniu więzi

[21:07] <ewelinka00128>: czy uprawianie stosunku pod dużym wpływem alkoholu jest grzechem?

[21:10] <o_Ksawery_Knotz>: chodzi o to, aby akt seksualny był w pełni ludzki, świadomy i wolny, a nie był wynikiem impulsów, nad którymi człowiek nie panuje, tak ja to ma miejsce pod wpływem alkoholu

[21:10] <Ka_>: Mandatem Kościoła jest miłość jak rozumiem, a co z tymi ludźmi którzy nijak z siebie miłości nie wydobywają?

[21:11] <o_Ksawery_Knotz>: są ludzie, którzy nie potrafią kochać, nie potrafią budować trwałych relacji z innymi, w konsekwencji też tak traktują życie seksualne.

[21:11] <~nie stoj nie czekaj>: dziecko siedzi za plecami i pyta cyt ,,co ksiądz może o seksie wiedzieć”?

[21:12] <o_Ksawery_Knotz>: jest dzieckiem dlatego tak pyta

[21:12] <Ka_>: Dlaczego proszę Ojca rodząc, cierpimy? Skoro tak idealnie stworzył nas Bóg dlaczego zadał nam ból przy porodzie?

[21:14] <o_Ksawery_Knotz>: nie wiemy czy tak było zaplanowane od początku, niemniej w tym przypadku widać, że takie cierpienie ma sens – w bólu rodzi się życie

[21:14] <dezetka>: W dzisiejszym świecie na narzeczonych, którzy szukają mieszkania osobno, patrzy się jak na dziwaków, mieszkanie razem przyjęło się za normę. To ludzie pobłądzili (w dużej mierze katolicy) czy może raczej Kościół nie nadąża za przemiana mentalności?

[21:16] <o_Ksawery_Knotz>: wspólne życie chrześcijan ma odzwierciedlać niezmienną miłość Boga do człowieka, znak jego obecności pośród ludzi. Ponieważ tak mało kto myśli o małżeństwie, to też nie przygotowuje się do niego. Wiele ludzi więcej czasu poświęca zdobywaniu informacji o nowej komórce niż o tym jak budować więź małżeńską.

[21:16] <~nie stoj nie czekaj>: jeśli ksiądz pisze kolejną książkę o seksie to zapytam przewrotnie ,,to znak że coś się dzieje"?

[21:17] <o_Ksawery_Knotz>: ciągle coś tworzę, można powiedzieć, że następna książka się sama pisze

[21:17] <terrano>: czy grzechem jest, jeśli małżeństwo prowadzi bardzo aktywne życie seksualne, jednocześnie całkowicie odrzucając chęć posiadania potomstwa?
[21:17] <terrano>: wg nauki Kościoła głównym zadaniem małżeństwa jest posiadanie i wychowanie dzieci. Co w przypadku małżeństw, które świadomie odrzucają chęć posiadania potomstwa, czy jest to grzech?

«« | « | 1 | 2 | 3 | 4 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie