Wieczór Paschalny 2018

Wieczór Paschalny 2018
23 Marca 18:00
Warszawa, Kościół MB Królowej Aniołów, ul. Markiewicza 1 Fundacja Z Myślą o Tobie

Zapraszamy na kolację sederową organizowaną już po raz 8. przez chrześcijan w Warszawie. Seder to uroczysta kolacja spożywana przez Żydów co rok w święto Paschy. Spożywał ją także Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. Podczas wieczoru dowiemy się jak wygląda tradycyjny Seder i jakie są jego związki z Wielkanocą. W atmosferze rodzinnej biesiady skosztujemy tradycyjnych potraw sederowych i posłuchamy muzyki klezmerskiej. Przewodniczyć i wprowadzać w charakter święta Paschy będzie mesjański lider John Fisher z USA, który - tak jak Apostołowie i pierwsi chrześcijanie 2000 lat temu - zachowuje tradycje judaizmu wierząc jednocześnie w Jezusa jako Mesjasza. Zagra zespół Jarmuła Band z Krakowa.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

http://www.pesach.pl

Zapraszamy na kolację sederową organizowaną już po raz 8. przez chrześcijan w Warszawie.

Seder to uroczysta kolacja spożywana przez Żydów co rok w święto Paschy. Spożywał ją także Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy. Podczas wieczoru dowiemy się jak wygląda tradycyjny Seder i jakie są jego związki z Wielkanocą. W atmosferze rodzinnej biesiady skosztujemy tradycyjnych potraw sederowych i posłuchamy muzyki klezmerskiej. Przewodniczyć i wprowadzać w charakter święta Paschy będzie mesjański lider John Fisher z USA, który - tak jak Apostołowie i pierwsi chrześcijanie 2000 lat temu - zachowuje tradycje judaizmu wierząc jednocześnie w Jezusa jako Mesjasza. Zagra zespół Jarmuła Band z Krakowa.

Spotkanie ma charakter międzywyznaniowy i rodzinny. Zapraszamy zarówno chrześcijan, którzy chcą lepiej poznać korzenie swojej wiary, jak i osoby niewierzące lub poszukujące, które chciałyby spojrzeć na chrześcijaństwo z innej, szerszej, perspektywy. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziny z dziećmi. Dla dzieci do lat 13-tu wstęp bezpłatny!

Rejestracja i szczegóły: http://www.pesach.pl

Rozpocznij korzystanie