Czas dla ducha i ciała “Singiel w drodze”

Czas dla ducha i ciała “Singiel w drodze”
31 Sierpnia 14:00
Dom Rekolekcyjny w Rzepedzi – 8 km od Komańczy Fundacja Radość Ewangelii

Kim jest singiel? – Oto jest pytanie, na które jest wiele odpowiedzi :) Jeśli w jakiś sposób identyfikujesz się i masz chęć na wspólną wyprawę - w góry i w głąb siebie - zapraszamy!

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

My pragniemy zaprosić na wspólną, bieszczadzką wyprawę – Czas dla ducha i ciała “Singiel w drodze” osoby, które:

- lubią chodzić po górach
- chcą odkrywać piękno Bieszczad podczas wspólnych wypraw
- są w wieku 35-45 lat
- nie mają swojej drugiej “połówki”
- mają chęć odnowić i pogłębić swoją osobistą relację z Bogiem podczas modlitwy
- mają odwagę i chęć rozmawiać na tematy ważne dla singli, m.in. dotyczące pozytywnego przeżywania samotności lub trudu osamotnienia
- chcą poznać bliżej historię i życie Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Będzie czas na konferencje, wspólne rozmowy i warsztaty, modlitwę, wyprawy górskie, odpoczynek – aktywny i bierny.

Informacje szczegółowe

Data: 31 sierpień – 8 wrzesień (początek godz. 14.00, zakończenie godz. 10.00)
Miejsce: Dom Rekolekcyjny w Rzepedzi – 8 km od Komańczy
Warunki: noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie
Koszt pobytu i uczestnictwa: 790 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa do 20 maja), 860 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa w terminie późniejszym – jeśli będą wolne miejsca)
Koszty dodatkowe: dojazd do miejsc wypraw w góry (składka na paliwo dla osób, które będą mogły użyczyć aut lub koszt busów) oraz koszty wejść na szlaki i inne
Zaliczka za uczestnictwo: 100 zł należy wpłacić w ciągu 5 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia.
Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

Ramowy program i szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników mailowo najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem.

Formularz zgłoszeniowy https://radoscewangelii.pl/aktualnosci/czas-dla-ducha-i-ciala-singiel-w-drodze/

Rozpocznij korzystanie

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

Mateusz89

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

W ostatnich 70 latach wzrosła liczba ofiar cywilnych konfliktów zbrojnych. Konflikty stały się bardziej krwawe i przez to że nauka o stosunkach międzynarodowych została pomyślana jako kreująca podstawy zapobiegania konfliktom i zarządzania nimi można powiedzieć że ma na celu poznanie ich przyczyn i w ten sposób do ich ograniczenia. Generalnie należy przyjąć zasadę że ograniczenie liczby konfliktów i ofiar prowadzi do samoograniczenia przez państwa które stosują się do zasad prawa międzynarodowego i reguł dobra wspólnego społeczności międzynarodowej. Bezpieczeństwo państw zależy od cyklu siły i ich hegemonicznych poczynań. Kraje takie jak Polska mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo tylko na dwa sposoby. Powinny wzmacniać własny potencjał obronny i wchodzić w relacje sojusznicze z potężniejszymi od siebie co jest realizowane przez rząd. Polska zbudowała przez ostatnie 30 lat silnie zinstytucjonalizowana architekturę bezpieczeństwa co przy amerykańskim parasolu ochronnym dla sojuszników z NATO daje stabilną możliwość rozwoju i zachowania integralności terytorialnej. Jednak nie należy zapominać że ideologia i dezinformacja stosowane na potrzeby wewnętrzne państw rewizjonistow ładu międzynarodowego kontestuja zastany porządek i próbują oslabiac spójność sojuszu. Na szczęście Sojusz na dzień dzisiejszy wydaje się trwałym komponentem architektury bezpieczeństwa państw Zachodu mimo amerykańskich rewizji co do wielkości potencjału państw NATO. Mobilizacja amerykańska ze strony administracji prezydenta Trumpa do wzrostu wydatków na zbrojenia powinna zapewnić państwom sojuszu pewną samowystarczalnosc w zapewnianiu sobie bezpieczeństwa. Polska wydaje się być państwem relatywnie bezpiecznym i stabilnym gospodarczo pod rządami PiS. Swój pierwszy wpis chciałbym zakończyć zaproszeniem do komentowania. Blog będzie dotyczył obrotu międzynarodowego i jako taki będzie poświęcony dyplomacji, bezpieczeństwu międzynarodowemu i ogólnie stosunkom międzynarodowym.

Jak dziecko

dróżka

Jak dziecko