Rekolekcje w ciszy Słowa “Kim jestem?”

Rekolekcje w ciszy Słowa “Kim jestem?”
13 Września 18:00
Dom Rekolekcyjno – Wypoczynkowy w Białogórze Fundacja Radość Ewangelii

Bóg pragnie relacji z każdym człowiekiem. Stworzył nas z miłości i do miłości. Wie o nas wszystko i pragnie naszego szczęścia. Chce z nami rozmawiać. My jednak często wierzymy temu, co mówią o nas ludzie. Przyjmujemy do swojego życia kłamstwa i nimi się kierujemy podejmując różnorakie decyzje. A potem ponosimy ich konsekwencje. W tej drodze spotkania z żywym Bogiem będzie nas prowadzić modlitwa Słowem Bożym – lectio divina.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Słowo Boże mówi nam m.in. “Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga?” oraz “Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy“.

Dlatego pragniemy odkrywać tą przemieniającą obecność Ducha Bożego w nas i pozwolić Mu się przemieniać i przebóstwiać.

W tej drodze spotkania z żywym Bogiem będzie nas prowadzić modlitwa Słowem Bożym – lectio divina.

Podczas rekolekcji “Kim jestem?” pragniemy:

- odkrywać głębię Słowa Bożego, w którym Bóg do nas mówi
- zgłębiać tajemnice medytacji i kontemplacji chrześcijańskiej
- trwać w wyciszeniu i na modlitwie, by usłyszeć co i w jaki sposób do nas mówi Bóg
- patrzeć na to co sami myślimy o sobie i jak widzą nas inni
- odkrywać swoją tożsamość – kim jestem w oczach Stwórcy

Rekolekcje odbywają się w ciszy. Uczestnicy zobowiązują się do wyłączenia telefonów komórkowych.

Informacje szczegółowe

- Data: 13-15 września (rozpoczęcie pt. godz. 18.00, zakończenie ndz. godz. 14.00)
- Miejsce: Dom Rekolekcyjno – Wypoczynkowy w Białogórze
- Warunki: noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie
- Koszt uczestnictwa: 270 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa do 15 sierpnia), 300 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa w terminie późniejszym – jeśli będą wolne miejsca)
- Zaliczka za uczestnictwo: 60 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia.
Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

Ramowy program i szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników mailowo najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem.

Formularz zgłoszeniowy na https://radoscewangelii.pl/aktualnosci/rekolekcje-w-ciszy-slowa-kim-jestem-13-15-wrzesnia/

Rozpocznij korzystanie

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

Mateusz89

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

W ostatnich 70 latach wzrosła liczba ofiar cywilnych konfliktów zbrojnych. Konflikty stały się bardziej krwawe i przez to że nauka o stosunkach międzynarodowych została pomyślana jako kreująca podstawy zapobiegania konfliktom i zarządzania nimi można powiedzieć że ma na celu poznanie ich przyczyn i w ten sposób do ich ograniczenia. Generalnie należy przyjąć zasadę że ograniczenie liczby konfliktów i ofiar prowadzi do samoograniczenia przez państwa które stosują się do zasad prawa międzynarodowego i reguł dobra wspólnego społeczności międzynarodowej. Bezpieczeństwo państw zależy od cyklu siły i ich hegemonicznych poczynań. Kraje takie jak Polska mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo tylko na dwa sposoby. Powinny wzmacniać własny potencjał obronny i wchodzić w relacje sojusznicze z potężniejszymi od siebie co jest realizowane przez rząd. Polska zbudowała przez ostatnie 30 lat silnie zinstytucjonalizowana architekturę bezpieczeństwa co przy amerykańskim parasolu ochronnym dla sojuszników z NATO daje stabilną możliwość rozwoju i zachowania integralności terytorialnej. Jednak nie należy zapominać że ideologia i dezinformacja stosowane na potrzeby wewnętrzne państw rewizjonistow ładu międzynarodowego kontestuja zastany porządek i próbują oslabiac spójność sojuszu. Na szczęście Sojusz na dzień dzisiejszy wydaje się trwałym komponentem architektury bezpieczeństwa państw Zachodu mimo amerykańskich rewizji co do wielkości potencjału państw NATO. Mobilizacja amerykańska ze strony administracji prezydenta Trumpa do wzrostu wydatków na zbrojenia powinna zapewnić państwom sojuszu pewną samowystarczalnosc w zapewnianiu sobie bezpieczeństwa. Polska wydaje się być państwem relatywnie bezpiecznym i stabilnym gospodarczo pod rządami PiS. Swój pierwszy wpis chciałbym zakończyć zaproszeniem do komentowania. Blog będzie dotyczył obrotu międzynarodowego i jako taki będzie poświęcony dyplomacji, bezpieczeństwu międzynarodowemu i ogólnie stosunkom międzynarodowym.

Jak dziecko

dróżka

Jak dziecko