Warsztaty bibliodramy – „SZUKAJĄC DROGI PRAWDY ŻYCIA”

Warsztaty bibliodramy – „SZUKAJĄC DROGI PRAWDY ŻYCIA”
23 Maja 09:00
Dobre Miejsce, Dewajtis 3 (wej.A), Warszawa Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty bibliodramy pt. "Szukając drogi prawdy życia", które poprowadzi jeden z pionierów bibliodramy w Polsce - ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Bibliodrama jest rodzajem formacji z wykorzystaniem Biblii. Jej uczestnicy poprzez spotkanie z biblijnym tekstem dążą do zrozumienia własnych przeżyć i doświadczeń innych uczestników spotkania. Głębia sensu określonego tekstu biblijnego zostaje wydobyta dzięki identyfikacji z bohaterami Biblii. Uczestnicy warsztatów odgrywają poszczególne role biblijne wykorzystując do tego gesty i aktywność ciała. Przez to wyzwalają w sobie szczególną relację do tego tekstu i jego bohaterów. Podczas odgrywania sceny biblijnej następuje duchowy proces, w którym osobiste historie poszczególnych uczestników, wspólne doświadczenia grupy i tradycja wiary spotykają się, zostają zauważone i zinterpretowane. Wszystko to składa się na kreatywny proces rozwoju wiary i osobowości.

Prowadzący:
ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski - teolog, psycholog, psychoterapeuta, superwizor. Współtwórca Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Polsce. Profesor psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kapłan katolicki Diecezji Płockiej.

Warsztaty bibliodramy: Szukając drogi prawdy życia
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A (warszawa.dobremiejsce.eu)
Termin: od 2020-05-23 do 2020-05-24

Szczegóły i zapisy: dobremiejsce.org

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie