Warsztaty bibliodramy – „Misja życia”

Warsztaty bibliodramy – „Misja życia”
26 Czerwca 09:00
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3 wej. A Dobre Miejsce - katolickie centrum kultury

Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury zaprasza na warsztaty pt. "Misja życia", które poprowadzi jeden z pionierów bibliodramy w Polsce - ks. prof. UKSW dr hab. Romuald Jaworski.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

"Bibliodrama jest sposobem interakcyjnego odczytywania Biblii. Tekst czyta się dobitnie (np. Maria i Marta w rozmowie z Panem Jezusem, Łk 10,38-42) i po omówieniu wstępnym odgrywa się go w formie scenki. Następnie wydobywa się doświadczenia grających i patrzących. Dalej bierze się pod uwagę religijne i życiowe problemy uczestników. Doświadcza się biblijnego świadectwa wiary. Jest to wspólny proces umożliwiający grupowe spotkanie z tekstem. W bibliodramie nie chodzi tylko o czytanie Pisma świętego z podziałem na role, ale o osobiste wypełnienie danej roli i wyższe, wspólne i bardzo refleksyjne przyswojenie treści przez uczestników." (R. Kollmann, Bibliodrama w doświadczeniu i badaniach naukowych)

Program obejmuje:
- wprowadzenie teoretyczne w technikę bibliodramy
- doświadczenie siebie w spotkaniu z teksem biblijnym poprzez wchodzenie w role postaci biblijnych w odgrywanych scenkach
- ćwiczenie w przygotowywaniu i realizowaniu scenariuszy bibliodramy.

Harmonogram, rejestracja oraz szczegóły na stronie: https://dobremiejsce.org/

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie