Nabi. Milczenie i ogień - rekolekcje Vera Icon

Nabi. Milczenie i ogień - rekolekcje Vera Icon
16 Sierpnia 10:00
Pratulin Vera Icon

Zapraszamy na rekolekcje wakacyjne dla twórców i organizatorów kultury w sierpniu 2021 w Pratulinie. Tegoroczne rekolekcje będą miały szczególny charakter. Chcemy by były nie tylko czasem wsłuchiwania się w Słowo, karmienia nowymi treściami i ubogacania się nawzajem swoją obecnością we wspólnocie, ale także czasem pracy własnej – zadbamy o przestrzeń do pochylenia się nad swoimi projektami oraz do indywidualnej modlitwy i medytacji; o więcej czasu na skupienie, zatrzymanie się nad treściami konferencji i zwyczajny odpoczynek. Jest to próba powrotu do początków i źródeł naszej Wspólnoty oraz jej pierwszych plenerowych wyjazdów, które owocowały w nowe pomysły i dzieła. Więcej informacji po kliknięciu w link.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

To kolejne rekolekcje z cyklu Nabi, w których podejmujemy systematyczną próbę analizy fenomenu proroka i charyzmatu prorockiego: twórczości. Po rozważeniu natury słowa prorockiego, poznamy drogę proroka, którą w sposób emblematyczny ukazuje życie Eliasza. Jego imię wyznacza równocześnie program działalności – oznacza bowiem ‘Jahwe jest moim Bogiem’. Na górze Karmel stoczył on duchowy pojedynek z kapłanami bożka Baala, zwyciężając w Imię Boga Jedynego. To on, modląc się o deszcz, wyprosił mały obłok, w którym potem Ojcowie Kościoła zobaczyli symbol Matki Boga-Człowieka. Maryja jest obłokiem, z którego spadł deszcz: oczekiwany Zbawiciel świata. On w końcu, ‘prorok jak ogień’, poznaje Boga, który objawia się w oku cyklonu, nie w burzy i ogniu, lecz w przeszywającej serce ciszy. Bóg powołał Eliasza, mówiąc do niego: ‘Odejdź stąd i udaj się na wschód, aby ukryć się przy potoku Kerit, który jest na wschód od Jordanu. Wodę będziesz pił z potoku, krukom zaś kazałem, żeby cię tam żywiły’. Słowa te stały się programem życia: ‘Te zbawienne nakazy, do zachowania których Duch Święty natchnął Eliasza (…) powinny stać się dla nas przedmiotem medytacji, słowo po słowie (…) To właśnie w nich zawiera się sposób życia, to znaczy forma wiodąca do profetycznej doskonałości'”.

WIĘCEJ INFOMARCJI NA:
https://veraicon.com.pl/nabi-milczenie-i-ogien.../
FORMULARZ ZAPISÓW:
https://veraicon.us13.list-manage.com/track/click...

Głosić będzie dla nas: o. Tomasz Biłka OP
Gościnnie: o. Tomasz Gałuszka OP i inni

LOKALIZACJA
Dom Pielgrzyma w Pratulinie im. Jana i Dory Fedoruk
Pratulin 20, 21-504 Rokitno

ORGANIZATOR
Vera Icon Wspólnota Twórców Chrześcijańskich jest wspólnotą misji, której zadaniem jest tworzenie dzieł rodzących się z wiary. Nazwa Vera Icon wyraża nasze pragnienie wpatrywania się w jedyny “prawdziwy obraz” Boga, Jezusa Chrystusa. Sztuka chrześcijańska jest bowiem świadectwem szczególnej optyki. Wymowne są słowa Benedykta XVI:
„Sztuka [...] zakłada przede wszystkim dar nowego spojrzenia. Warto zatem dołożyć wszelkich wysiłków, aby ponownie dotrzeć do wiary widzącej. Tam gdzie ona zaistnieje, tam i sztuka znajdzie swój właściwy wyraz”.ZAPISY
Informacje szczegółowe:
• telefon: 782 524 480 (Dorota), 514 890 144 (Gosia)
• e-mail: rekolekcje@veraicon.com.pl
• www: http://veraicon.com.pl/
• fb @wspolnotaveraicon
Wpłaty:
• Wpłaty na konto z tytułem przelewu:
NA CELE STATUTOWE STOWARZYSZENIE VERA ICON
nr konta: 36114020040000360276704628
• Liczba miejsc: 56 osób.
• Koszt uczestnictwa: 660 zł.
• Rozpoczęcie: poniedziałek 16 sierpnia 2021 o 10:00.
• Zakończenie: niedziela 22 sieprnia 2021 o 15:00.
• Lokalizacja: Pratulin (okolice Białej Podlskiej)

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie

Forum: ostatnio poruszane wątki