Zielone Świątki w Lesie Bielańskim 2022

Zielone Świątki w Lesie Bielańskim 2022
5 Czerwca 10:00
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Dewajtis 3. Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Zielone Świątki w Lesie Bielańskim - tradycyjne Święto Bielan od XVII wieku, sięgające królów Władysława IV i Jana Kazimierza.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

OPIS WYDARZENIA:
W tym roku świętowanie rozpoczniemy o 11:00, kiedy to wyruszy procesja znad Wisły, gdzie przypłynie tratwa z warszawskiej Archikatedry św. Jana Chrzciciela z obrazem św. Brunona z Kwerfurtu.

Po procesyjnym przeniesieniu obrazu, rozpocznie się Msza św. w Kościele Pokamedulskim

Ok. godz. 13:00 tradycyjna scenka z powieści pt. "Pan Wołodyjowski", która wg Henryka Sienkiewicza miała wydarzyć się właśnie w klasztorze na Warszawskich Bielanach.

Ok. godz. 13:15 potańcówka : polki, oberki, stare walce, tanga, fokstroty... Oprawę muzyczną zapewni Gminna Orkiestra Dęta w Goraju.

O godz. 13:30 zwiedzanie kompleksu pokamedulskiego z Panią dr Ewą Korpysz, kustoszem Muzeum Archidiecezji Warszawskiej.

W godzinach 10:00-15:00 zapraszamy na kiermasz rękodzieła nowoczesnego i ludowego oraz swojskiego jadła na terenie parafialnym i Dobrego Miejsca.

W godzinach 12:00-15:00 atrakcje dla dzieci: pojazd firmy BYŚ, otwarte zajęcia piłki nożnej z Hutnikiem; leśna modelarnia, dmuchańce, ogrody "Leśnej Drogi"; animacje Kukiełki (malowanie twarzy, bańki XXL, zabawy ruchowe oraz tańce, kolorowe doczepki na włosy, tworzenie książeczki pamiątkowej, pamiątkowe zdjęcia, tworzenie własnego pluszaka - byczek BYŚ).

Wstęp wolny!

Szczegóły: www.dobremiejsce.org

Rozpocznij korzystanie

Reklama

Reklama

Reklama