Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy

Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy
3 Marca 19:15
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3, wejście B Teatr Exit, Dobre Miejsce

Zapraszamy na niezwykłe Rekolekcje Filmowe Teatru EXIT z udziałem biskupa Michała Janochy! 🌟🎭

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

📅 Kiedy? 3, 4 i 5 marca
📍 Gdzie? Warszawa, Dobre Miejsce, aula im. bł. ks J. Popiełuszki, ul. Dewajtis 3, wejście B.
🕖 Godzina rozpoczęcia każdego filmu: 19:15
🎟️ Bilety: wstęp wolny - dobrowolna ofiara dla Teatru


O FILMACH:

> 3 marca - 🎥 Hiob:

W pierwszym dniu odbędzie się pokaz filmu ‚Hiob”, będącego krótką adaptacją tekstu najtrudniejszej dla wielu ksiąg Starego Testamentu. W tytułową rolę wciela się cierpiący na wielokończynowe porażenie mózgowe - Tomasz Balon, obok niego zobaczymy innych niepełnosprawnych aktorów teatru. Bezpośrednio po filmie aktorzy Teatru EXIT zaprezentują się wykonując poezję i piosenki z repertuaru teatru. Usłyszymy też ich prawdziwe historie życia, mocno korespondujące z biblijnym tekstem. To okazja by zadać sobie pytanie - po co to cierpienie?! W rozmowie weźmie udział biskup Michał Janocha i twórcy filmu.

> 4 marca - 🎥 Tobiasz:

W dniu drugim zobaczymy kolejny film w reżyserii Macieja Sikorskiego - „Tobiasz”. Czarno - biały obraz, przesycony symbolami jest dobrym tworzywem by zastanowić się nad tym, czy my jeszcze rozumiemy sztukę w której nie mówi się wprost, czy wierzymy w to, że symbol może nam sam się objaśnić w procesie obcowania z nim? Będzie to okazja do zastanowienia się nad tematem świętości rodziny, przyjrzenia się sposobom uzdrawiania relacji. Po filmie rozmowa z udziałem bp Michała Janochy przeplatana wierszami i piosenkami.

> 5 marca - 🎥 "Droga Eliasza"

„Droga Eliasza” Film o przedziwnej ekspedycji, która wyruszyła na koniec świata, do Nattavara - doliny mroku. Niezwykli aktorzy stają się przewodnikami w krainie mroku, w którym pogrążył się świat i jeśli chce z niego wyjść, musi ruszyć tą samą drogą, którą przeszedł tytułowy bohater filmu. Przewodnikami są osoby po ludzku bezradne - niewidome, z niepełnosprawnością intelektualną czy cierpiący na dziecięce porażenie mózgowe. „Droga Eliasza” to film – mapa. Mapa ludzkich pytań o sens cierpienia i światło na ścieżkach, po których możemy razem odnaleźć szczęście. Symbolem tego światła jest zorza polarna, która wychodzi naprzeciw bohaterów filmu w najczarniejszej chwili podróży. W warstwie kompozycyjnej „Droga Eliasza” przypomina „Prostą historię” Davida Lyncha. Ważną rolę odgrywa w nim zarówno poruszająca muzyka autorstwa Adama Szewczyka, jak i portrety surowych lapońskich pejzaży. Dzięki nim, w trakcie tej niezwykłej przygody, widzowie będą mieli szansę podnieść głowę i rozejrzeć się, by w mroku życia dojrzeć światło i piękno ukryte w codziennych widokach za oknem.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do głębokiej refleksji nad życiem, wiarą, tym co najważniejsze... Do zobaczenia na Rekolekcjach Filmowych Teatru EXIT! 🎬

www.dobremiejsce.org

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie