Władze stolicy Ukrainy Kijowa poszukują osób, odpowiedzialnych za zakup drogich włoskich kasztanowców, zamiast których na głównej ulicy miasta, Chreszczatyku, posadzono o wiele tańsze odmiany tych drzew.
Na to pytanie odpowiadano sobie podczas spotkania w... wiejskiej świetlicy. Gościem debaty w Suchej Górnej był dr Grzegorz Sobel z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Blaszane, szklane, ebonitowe i plastikowe opakowania po kosmetykach Nivea - od przedwojennych po współczesne - znalazły się na wystawie w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Okazją jest 100-lecie popularnego kremu, którego korzenie tkwią m.in. na Śląsku.
Znany, marmurowy sarkofag matki Zygmunta Krasińskiego w opinogórskim kościele miał od dawna mieć swoje pendant w postaci nagrobka samego poety. Po blisko stu latach projekt ma wreszcie szansę realizacji, choć z pewną modyfikacją.
Wprawdzie winobranie w Zielonej Górze odbywa się na początku września, ale wielu lubuskich winiarzy dopiero teraz zbiera winogrona.
Kiermasz świąteczny potrwa do 22 grudnia.
Sto lat temu, 9 listopada 1911 r., francuski fizyk i wynalazca złożył wniosek o udzielenie patentu na pierwszy neon reklamowy. Dziś bez jego wynalazku trudno wyobrazić sobie miasta nocą.
Poezja polskich wieszczów narodowych oraz muzyka wybitnych polskich kompozytorów złożą się na koncert "Nastroje", który odbędzie się w czwartek wieczorem podczas 53. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie (Podkarpacie).
Kolory każdy widzi inaczej. Mężczyźni widzą mniej odcieni, a małe dzieci widzą do góry nogami. Zwierzęta widzą wzory i kolory, których… nie ma, odcienie, których my nie znamy, i kształty, których nigdy nie dostrzeżemy.
W poszukiwaniu spotkania między religiami... Trzecia część filmu z serii "Wyzwanie islamu"