Reklama! banner 468x60 expand
Ma podążać za scrollem. Banner 468x60, który po najechaniu myszką rozwija się w dół, do rozmiarów 468x240, pikseli. Po zdjęciu kursora myszy wraca do swojego rozmiaru. Wyceniany za 1000 odsłon. Format gif,jpg,swf

Zakopiańska Fatima

95 lat temu Matka Najświętsza objawiła się w portugalskiej Fatimie.

Jej orędzie pokuty i nawrócenia znane jest na całym świecie. Pani Fatimska obiecała swoim czcicielom szczególne łaski: ocalenie od piekła oraz wieczną szczęśliwość. Historia zakopiańskiego Sanktuarium łączy się z jeszcze jednym wydarzeniem. W 1946 roku nasz Episkopat dokonał aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Maryi. Również w tym roku księża Pallotyni uczynili z Krzeptówek Centrum Kultu Fatimskiego, którym jest do dziś.

Najpierw pojawiła się tu kaplica Niepokalanego Serca Maryi, a w 1992 roku kardynał Macharski dokonał poświęcenia kościoła. Wiąże się z tym kolejne wydarzenie- Sanktuarium stanowi wotum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II w zamachu z 13 maja 1981. Razem z przekonaniem, że to Matka Boża kierowała kulą, pojawiła się idea budowy świątyni. Dziś jest ona jednym z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. U jej progu stoi pomnik Jana Pawła II. W parku na terenie parafii znajduje się też pamiątkowy Ołtarz, wybudowany na czas pielgrzymki w 1997 roku. Papież jest na Krzeptówkach ciągle obecny.

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej jest miejscem modlitwy oraz odpoczynku dla duszy. To święte miejsce, w którym króluje Maryja. Po całym dniu spędzonym na wycieczkach górskich, odwiedziny Krzeptówek będą doskonałym dopełnieniem pobytu w Tatrach, a także przeżyciem duchowym.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie