Reprezentacja Polski będzie grała w lidze?

Reprezentacji Polski w hokeju na lodzie może od następnego sezonu grać w Polskiej Lidze Hokejowej - taki jest pomysł trenerów kadry na podniesienie poziomu tej dyscypliny sportu.

"Faktycznie jest taki pomysł, aby reprezentacja rozpoczęła grę w rozgrywkach ligowych. Nie ma jednak ostatecznej decyzji. Na razie kilku zawodników zadeklarowało, że byłoby zainteresowanych występami w takiej ekipie. Jednak za wcześnie, aby informować o szczegółach" - powiedział PAP Jacek Kazimierczak, asystent prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Wspomnianą propozycję trener reprezentacji Igor Zacharkin i konsultant Wiaczesław Bykow przedstawili zawodnikom kadry we wtorek w Krakowie. Według nieoficjalnych informacji drużyna pod nazwą Kadra Polski rozgrywałaby spotkania w Sosnowcu.

Mistrz Polski Comarch Cracovia nie skomentował we wtorek całej sprawy. Bardziej rozmowny był przedstawiciel HC GKS Katowice.

"Z nami nikt pomysłu nie konsultował. Dowiaduję się o wszystkim pocztą pantoflową. Wydaje się, że to nie jest najlepszy pomysł. Grająca w PLH reprezentacja będzie zapewne wygrywała swoje mecze i raczej nie zrobi postępu. Co innego, gdyby na przykład występowała w silniejszej lidze austriackiej" - powiedział wiceprezes klubu ze Śląska Dariusz Domogała.

Pod koniec kwietnia Polska w mistrzostwach świata Dywizji 1B w hokeju na lodzie zajęła drugie miejsce (za Ukrainą) i w przyszłym roku będzie grać na tym samym poziomie rozgrywek.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie