Rozgrzewka z komandosami

- Celem Gdyńskiego Poruszenia jest przekonanie mieszkańców naszego miasta, że aktywność fizyczna wiążę się nie tylko z wysiłkiem i zmęczeniem, lecz może to być także wspaniała zabawa, która przynosi energię i zdrowie - mówi Dariusz Rybacki z Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prawie 150 osób 28 maja wzięło udział w treningu Gdyńskiego Poruszenia, który poprowadzony został we współpracy z KRS Formoza - morską jednostką działań specjalnych.

Komandosi przygotowali dla przybyłych zestaw różnorodnych ćwiczeń, z których duża część stosowana jest w procesie szkoleniowym obowiązującym w tej elitarnej jednostce. Dominowały zajęcia rozciągające, mające na celu dokładne rozgrzanie wszystkich partii mięśniowych. Nie zabrakło również ćwiczeń motorycznych - pompki, przysiady i mini-zapasy to tylko część atrakcji, jakie żołnierze zaserwowali przybyłym.

Członkowie Formozy wykazali się ogromnym profesjonalizmem i postawili przede wszystkim na przygotowanie uczestników do treningu biegowego i nordic walking, na które zaproszono wszystkich już po zakończeniu szkolenia.

- Trening był naprawdę ciężki, ale nie żałuję, że wzięłam w nim udział. Pod koniec czułam się już jak prawdziwy komandos - śmieje się pani Ewa, uczestniczka Gdyńskiego Poruszenia.

Było to kolejne spotkanie w ramach Stref Aktywności. Pierwsze zajęcia przeprowadzili rugbiści RC Arka Gdynia, kolejne strażacy z PSP w Gdyni i gdyńscy ratownicy wodni. Kolejny trening zorganizowany zostanie we współpracy z biathlonistami. Termin to ostatnia 25.czerwca, o 18.00. Szczegóły już wkrótce na www.gdyniasport.pl.

- Liczymy na to, że na naszych spotkaniach z każdym kolejnym miesiącem będą pojawiali się nowi uczestnicy. Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy - zachęca do udziału w Gdyńskim Poruszeniu Dariusz Rybacki.

Więcej na temat sportowych projektów Gdyni i Gdańska w 23. numerze "Gościa Niedzielnego".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie