„Chleb Wino Ser”

Pod takim tytułem odbywa się w Sandomierzu festiwal dobrego smaku.

Bogactwo gatunków chleba wypiekanego domowym sposobem, lokalnego wina i sera wyrabianego dawnymi sposobami oraz najznakomitsze sery z Włoch i Francji to główne atrakcje kulinarnego festiwalu w Sandomierzu. Na licznych stoiskach można skosztować wyszukanych przysmaków, nabyć niecodzienne produkty oraz podpatrzeć mistrzów kuchni.

Festiwal „Chleb Wino Ser” to trzydniowe święto polskiej kuchni, spotkania ze znanymi mistrzami gotowania i opowieści o naszej tradycji kulinarnej. W programie festiwalu zaplanowano także pokazy kulinarne, liczne degustacje, wspólne pieczenie chleba czy komentowane warsztaty degustacyjne.

Pierwszy dzień festiwalu upłynął na bardzo ciekawym pokazie łączenia kawy i serów, degustacji lodów serowych. Organizatorzy przygotowali także wielki poczęstunek daniem makaronowym na Starówce.

Tajemnica góralskiego oscypka. Jak powstają najlepsze włoskie sery.

Dziś cały Rynek Starego Miasta zapełnił się wystawcami. Na kilkunastu stoiskach producenci i sprzedawcy oferują najrozmaitsze gatunki serca. Pośród nich są producenci z Polski jak i ze znanych marek włoskich i francuskich. Na popołudnie zaplanowano pokazy garncarskie, robienie pierogów czy pieczenia chleba. Sobotni wieczór zakończy na Rynku potańcówka dla wszystkich oraz specjalne charytatywne show połączone z degustacją pt. „2 traktory, 4 kucharzy i jedna Agnieszka”.

Festiwal podsumuje wręczenie specjalnych nagród w dziedzinie kulinarnej.

W niedzielę organizatorzy zaplanowali kolejne ciekawe propozycje warsztatowe, a wystawcy będą oferowali niecodzienne smakołyki.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Rozpocznij korzystanie

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

Mateusz89

Stosunki międzynarodowe i bezpieczeństwo

W ostatnich 70 latach wzrosła liczba ofiar cywilnych konfliktów zbrojnych. Konflikty stały się bardziej krwawe i przez to że nauka o stosunkach międzynarodowych została pomyślana jako kreująca podstawy zapobiegania konfliktom i zarządzania nimi można powiedzieć że ma na celu poznanie ich przyczyn i w ten sposób do ich ograniczenia. Generalnie należy przyjąć zasadę że ograniczenie liczby konfliktów i ofiar prowadzi do samoograniczenia przez państwa które stosują się do zasad prawa międzynarodowego i reguł dobra wspólnego społeczności międzynarodowej. Bezpieczeństwo państw zależy od cyklu siły i ich hegemonicznych poczynań. Kraje takie jak Polska mogą zapewnić sobie bezpieczeństwo tylko na dwa sposoby. Powinny wzmacniać własny potencjał obronny i wchodzić w relacje sojusznicze z potężniejszymi od siebie co jest realizowane przez rząd. Polska zbudowała przez ostatnie 30 lat silnie zinstytucjonalizowana architekturę bezpieczeństwa co przy amerykańskim parasolu ochronnym dla sojuszników z NATO daje stabilną możliwość rozwoju i zachowania integralności terytorialnej. Jednak nie należy zapominać że ideologia i dezinformacja stosowane na potrzeby wewnętrzne państw rewizjonistow ładu międzynarodowego kontestuja zastany porządek i próbują oslabiac spójność sojuszu. Na szczęście Sojusz na dzień dzisiejszy wydaje się trwałym komponentem architektury bezpieczeństwa państw Zachodu mimo amerykańskich rewizji co do wielkości potencjału państw NATO. Mobilizacja amerykańska ze strony administracji prezydenta Trumpa do wzrostu wydatków na zbrojenia powinna zapewnić państwom sojuszu pewną samowystarczalnosc w zapewnianiu sobie bezpieczeństwa. Polska wydaje się być państwem relatywnie bezpiecznym i stabilnym gospodarczo pod rządami PiS. Swój pierwszy wpis chciałbym zakończyć zaproszeniem do komentowania. Blog będzie dotyczył obrotu międzynarodowego i jako taki będzie poświęcony dyplomacji, bezpieczeństwu międzynarodowemu i ogólnie stosunkom międzynarodowym.

Jak dziecko

dróżka

Jak dziecko