Warszawa na 4 dni stanie się stolicą młodej Polonii z całego świata. W dniach 17–20 lipca na Kampusie SGGW odbędzie się Polonia_Camp 2025 – pierwsze takie wydarzenie skierowane do osób w wieku 18–30 lat polskiego pochodzenia, mieszkających poza granicami Polski. Bogaty program łączy debatę, kulturę, sport i integrację. Organizatorzy spodziewają się ok. 1000 osób z blisko 50 krajów.
Na wydarzenie zaproszony jest każdy pomiędzy 15 a 30 rokiem życia.
To również oni przypomną młodym teologię ciała Jana Pawła II.
Inicjatywa ta ma na celu nie tylko umacnianie wiary, ale także pokazanie piękna stworzenia i obecności Boga w naturze.
Byli młodsi, ale nie zabrakło też seniorów.
Miasto św. Franciszka przygotowuje się do przyjęcia tysięcy pielgrzymów.
Od kilku lat specjalnie na ten jeden tydzień przyjeżdżają do Kokotka dosłownie z drugiego końca świata. Co sprawia, że pokonują tysiące kilometrów, żeby być na katolickim festiwalu w środku lasu?
Gotowanie i pieczenie coraz rzadziej traktujemy jak obowiązek, a częściej - jak sposób na bliskość, radość i chwilę oddechu. Z badania zrealizowanego przez SW Research z inicjatywy Grupy Amica wynika, że niemal połowa Polaków kojarzy te czynności z czasem spędzanym z rodziną, a prawie tyle samo - ze sprawianiem przyjemności innym. Choć narzekamy na sprzątanie i brak czasu, chcemy czuć się swobodnie w kuchni. Coraz większą wagę przykładamy więc do prostoty i intuicyjnych rozwiązań.
Ani deszcz, ani katastroficzne prognozy, ani mocno przesadzone obawy przed różnorakimi kataklizmami nie przeszkodziły we wtorek w świetnej zabawie uczestnikom Festiwalu Życia w Kokotku. Okazuje się, że ta impreza naprawdę może zmieniać życie.
Ponad cztery tysiące młodych osób z Polski i środowisk polonijnych weźmie udział w wyjątkowym projekcie „Polski Rzym - Casa Polonia”. Spotkanie organizowane w dniach 30 lipca – 1 sierpnia wpisze się w główne wydarzenia Jubileuszu Młodych, gdy młodzi z całego świata spotkają się z Papieżem Leonem XIV.