Wisła o krok od LM

W pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów Wisła Kraków pokonała na swoim stadionie Apoel Nikozja 1:0 (0:0). Rewanżowe spotkanie odbędzie się na Cyprze 23 sierpnia.

Tuż przed przerwą Maor Melikson świetne podał prostopadle do Cwetana Genkowa. Napastnik Wisły po wślizgu Dionisiosa Chiotisa upadł w polu karnym rywali, ale sędzia słusznie nie odgwizał jedenastki. Bramkarz najpierw wybił piłkę, a potem na jego nogach wywrócił się krakowski zawodnik.

O włos od gola dla Wisły było w 53. minucie. Po uderzeniu z rzutu wolnego Meliksona piłka odbiła się od poprzeczki.

Kolejną groźną akcję gospodarze przeprowadzili dopiero w 71. minucie, ale to po niej padła bramka. Ze środka do Małeckiego podał Gervasio Nunez. "Mały" z prawej strony wpadł w pole karne Apoelu, minął zwodem obrońcę i celnie uderzył. Po zdobyciu gola piłkarze Wisły oddali inicjatywę przeciwnikowi, ale wynik meczu nie uległ już zmianie.

W podstawowym składzie "Białej Gwiazdy" wybiegło zaledwie dwóch Polaków i Radosław Sobolewski i Patryk Małecki. Natomiast w zespole gości jedynym Cypryjczykiem w pierwszej "11" był Anthos Solomou.

Wisła do bram Ligi Mistrzów dobija się od dziesięciu lat, w tym czasie zmarnowała sześć szans. Do tej pory przeszkodami nie do przejścia okazywały się dwukrotnie Barcelona, Real Madryt, Anderlecht Bruksela, Panathinaikos Ateny i Levadia Tallin.

Wisła Kraków - Apoel Nikozja 1:0 (0:0)

Bramka: Patryk Małecki (71).

Żółte karki - Wisła Kraków: Marko Jovanovic, Patryk Małecki, Kew Jaliens; Apoel Nikozja: Gustavo Manduca, Constantinos Charalambides.

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja). Widzów: 23 500.

Wisła: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Kew Jaliens, Osman Chavez, Junior Diaz - Patryk Małecki (90+1-Andraz Kirm), Radosław Sobolewski, Gervasio Nunez, Maor Melikson, Ivica Iliev (68-Cezary Wilk) - Cwetan Genkow.

Apoel: Dionisios Chiotis - Athos Solomou, Christos Kontis, Paulo Jorge, William Boaventura - Ivan Trickovski (85-Esteban Solari), Nuno Morais, Helio Pinto, Marcinho (80-Sanel Jahic), Gustavo Manduca (46-Constantinos Charalambides)- Ailton.