Pędził 325 km/h

28-letni kierowca szwajcarski został zatrzymany za pędzenie z prędkością 325 km/h na autostradzie z Genewy do Lozanny - poinformowała w środę policja kantonu Vaud.

Wykroczenie dowiedziono mężczyźnie dzięki nagraniom wideo na jego telefonie komórkowym, przeglądanym w ramach śledztwa w innej sprawie. Na nagraniu widać było m.in. licznik w samochodzie.

21 kwietnia około godz. 3.30 rano pochodzący z Genewy mężczyzna osiągnął wspomnianą prędkość za kierownicą swego wozu Bentley Continental.

Na przesłuchaniu usiłował się tłumaczyć, że samochód prowadził jego kolega, on zaś tylko nagrywał. Kilka okoliczności pozwoliło jednak dowieść, że sam był za kierownicą.

Żandarmi natychmiast skonfiskowali prawo jazdy kierowcy, który odpowie za poważne złamanie ustawy o ruchu drogowym oraz narażanie życia innych osób.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Rozpocznij korzystanie