Pokaz filmu "Kafarnaum"

Pokaz filmu "Kafarnaum"
5 Stycznia 15:00
Dobre Miejsce ul. Dewajtis 3, wejście B, aula Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury

Zapraszamy na kolejny pokaz filmowy w Dobrym Miejscu. Tym razem zagramy “Kafarnaum“, film o prawdziwej walce o przeżycie. Na prośbę naszych widzów zostanie on wyświetlony po raz drugi.

Zapowiedzieli swój udział

Pobieranie... Pobieranie...

Data: 5.01.2025r. godz.: 15:00.
Miejsce: Aula im. bł. ks. J. Popiełuszki, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 wej. B
Bilety – w cenie 20/23 zł dostępne on-line na Evenea oraz stacjonarnie godzinę przed wydarzeniem (KASA BILETOWA w Informacji w wejściu B)

Opis filmu:

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes “Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu.

Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Dwunastoletni Zejn jest mieszkańcem bejruckich slumsów, odmalowanych w “Kafarnaum” z niezwykłą intensywnością. Zgodnie z tytułem, oznaczającym “chaos”, “bezład”, “gmatwaninę”, dzielnica uderza nadmiarem: rzeczy, ludzi, a przede wszystkim dzieci, niewinnych ofiar rzeczywistości społecznej oraz klasowych i ekonomicznych podziałów.

Nadine Labaki (autorka doskonale znanego w Polsce “Karmelu”) staje w ich obronie – i to dosłownie, wciela się bowiem w filmie w rolę adwokatki Zejna. Przed sądem chłopak odtwarza swoją historię, przywołuje dramatyczne wspomnienia, ale co najważniejsze: z pasją walczy o siebie i swoją przyszłość.

To dziecko ma zdumiewającą odwagę, determinację i siłę, a przez “Kafarnaum” nawiguje go niezawodny moralny kompas, dzięki któremu odróżnia dobro od zła. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie.

Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, “drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Rozpocznij korzystanie