Bo szałot królował na przyjęciach urodzinowych minionych lat. Ktoś jeszcze robi?
"Tak smakuje Wisła" - pod tym hasłem Wisła świętuje nadanie jej praw miejskich. Restauratorzy i cukiernicy z tej okazji przygotowali specjalne pozycje w swoich kartach dań.
W niedzielę 19 czerwca odbędzie się festiwal "Śląskie smaki". W okolicach Areny Zabrze na przyjezdnych i mieszkańców będzie czekać wiele atrakcji.
Co jedli nasi przodkowie i jak radzili sobie w kuchni bez piekarników i lodówek? Na czym polegał wonny marketing średniowiecznych kupców i dlaczego jesiotr był lepszy od krowy? Po odpowiedź trzeba jechać do Budzistowa.
Umiarkowane spożycie jaj powoduje we krwi wzrost stężenia wielu substancji chroniących układ krążenia, a spadek niekorzystnych - donoszą naukowcy z Chin. Zdrowym osobom badacze zalecają jedno jajko dziennie.
Pokochaliśmy go również nad Wisłą. Przestał być tylko dodatkiem do zupy, a został królem.
W taki sposób chcą wesprzeć niezbędne remonty w świątyni gospodynie z Dalęcina.
Nie mają wątpliwości: dobrą pogodę pewnie załatwiły św. Elżbieta Węgierska i matka Apolonia Radermacher. A o resztę siostry elżbietanki cieszyńskie zatroszczyły się wspólne z rzeszą przyjaciół i współpracowników - razem zorganizowali festyn jubileuszowo-charytatywny.
- Czekaliśmy z radością - brakowało nam was przez te dwa lata, kiedy nie było pielgrzymki. Brakowało tej waszej żywotności, rozmodlenia, radości z bycia wspólnotą - mówi ks. Aleksander Kasprzyk, proboszcz parafii w Tomicach - już w archidiecezji krakowskiej.
Zaraz po wybuchu wojny, żukowska parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny bardzo zaangażowała się w pomoc na rzecz Ukrainy, a także osób, które zza wschodniej granicy uciekły do naszego kraju.